Kita

Edita Vilkevičiūtė – dar viena Lietuvos ambasadorė

vilkeviciute-Vogue-Mexico-March-2015-01Tarp Niujorko ir Paryžiaus besiblaškanti liekna ir aukšta lietuvaitė Edita Vilkevičiūtė gali būti pelnytai vadinama dar viena Lietuvos ambasadore, kaip ir garsius sportininkus, politikus, mokslininkus, pramogų pasaulio atstovus. Mados karalystėje ji visada primena, kad yra iš Lietuvos. Jai dar tik 26-eri, tačiau ji pasiekusi išties daug. Jos vardas yra žinomas visame pasaulyje mados srityje.

Edita Vilkevičiūtė modeliu tapo dar 16 metų, kaip ir dauguma kitų modelių. Būdama aukšta ir sportiško sudėjimo, ji savo modelio karjerą pradėjo Ispanijoje. Šiais metais Ispanija dažnai matys Editos veidą ir nuostabią figūrą, kurią puošia „Corte de Ingles“ parduotuvėje parduodami rūbai.

Edita nusifilmavo šios ispaniškos parduotuvės reklaminiame klipe:

Edita dirba su garsiausiais pasaulio mados korifėjais, tačiau dažniausiai jos paslaugų prireikia Calvin Klein, Roberto Cavalli, H&M, Bulgari ir kitiems žinomiems dizaino namams ir jų iškiliems dizaineriams. Edita itin mėgsta pozuoti ant Vogue mados žurnalo viršelio įvairiose šalyse. Ją galima pamatyti ant Prancūzijos, Ispanijos, Kinijos, Meksikos, Vokietijos, Australijos, Graikijos, Japonijos Vogue žurnalų viršelių, jau neskaičiuojant kitų žinomų žurnalų Elle, Numero, Plaza ir t.t. Ne veltui ji yra vadinama mados ikona.

Edita Vilkevičiūtė gimė ir užaugo Kaune, paprastoje šeimoje. Nors ji ir pasiekė milžiniškų karjeros aukštumų, visada su malonumu prisimena Lietuvą savo duodamuose interviu įvairiuose pasaulio leidiniuose. Į Lietuvą ji grįžta retai, dažniausiai Kalėdoms, kad paskui vėl pasinertų į mados pasaulio spindesį ir sunkų darbą. Mados modelio darbas yra dažnai neįvertinamas, nes visiems patinka rezultatas, tik niekas iki galo nežino, kiek pastangų reikia įdėti, kad rezultatas būtų malonus akiai ir pastebimas visuomenėje. Jei Leidinyje publikuojamos 5-10 nuotraukų, reiktų žinoti, kad fotosesijos metu buvo padaryti jų tūkstančiai ir tik tada atrinktos geriausios. Kartais fotosesijos ir filmavimai trunka nuo ankstyvo ryto, iki vakaro. Ne kartą modeliams tenka lįsti ir į šaltą vandenį ar saulėtame paplūdimyje vaidinti, kad joms gera ir malonus, nors pučia žvarbus vėjas, o visa stilistų komanda ir fotografai apsitaisę pūkinėmis striukėmis ir pirštinėmis. O kur dar kelionės aplink pasaulį, kai vieną dieną reikia būti Tokijuje, kitą – Niujorke, o trečią fotografas laukia Paryžiuje. Tai labai didelis tempas, todėl modelio karjera yra gana trumpa – 30-35 metų modeliai paprastai eina į pensiją ir mąsto, ką toliau veikti gyvenime, kuria šeimas.

Edita Vilkevičiūtė yra viena iš tokių darbininkių, kurios triūsas, sėkmė ir grožis nepalieka abejingų. Jos didžiausias įvertinimas – Victoria‘s Secret šou pasirodymas tik dar kartą paliudija, kad turime puikią ambasadorę, kuri ne tik savo kūno formomis, bet ir charizma garsina Lietuvos vardą. Jai talkina ir dar 10-20 modelių, tačiau tokių aukštumų, kaip Edita, niekas iki šiol nėra pasiekęs.

Edita-Vilkeviciute-by-Gilles-Bensimon-for-Vogue-Paris-3

Editos stulbinanti karjera prasidėjo nuo vienintelės modelių atrankos, kai jai buvo vos 16 metų. Jei manai, kad esi įdomus/įdomi mados pasauliui, gali save išbandyti – modelių atrankos vyksta nuolatos.