Kita

Drabužiai kūdikiams: kiek ir kokių apdarėlių reikia įsigyti?

vaikasInternete gausu elektroninių parduotuvių, siūlančių įsigyti gražių ir stilingų vaikiškų drabužėlių. Tačiau bene svarbiausi kriterijai renkantis vaikų, kūdikių aprangą – kad drabužiai būtų pasiūti iš kokybiškų, dar geriau – ekologiškų ir natūralių žaliavų. Sintetiniai pluoštai netinka, nes jie nepraleidžia ir nesugeria drėgmės, kūdikis prakaituoja, gali būti neramus. Vaikelį svarbu aprengti tinkamai, audiniai turi sugerti prakaitą, būti lengvai skalbiami, nes, kaip žinia, mažieji greitai susitepa. Tinkamiausi vaikų drabužėliams siūti audiniai – tai medvilnė, bambukas, merinų vilna.

Kokių drabužėlių įsigyti ruošiant kūdikio kraitelį?
Būsimos mamytės neretai persistengia ruošdamos kraitelį savo kūdikiui – ne tik nusiperka per daug drabužėlių, kurių kūdikiui ne visuomet ir spėja apvilkti, tačiau už juos nemažai permoka. Geriausia pirkti mažiau, bet kokybiškų drabužėlių. Geriausia pirkti iš patikimų, ilgametę patirtį turinčių, sertifikuotas žaliavas naudojančių gamintojų.
Nepakeičiami drabužiai kūdikiams yra šliaužtinukai – su jais mažylis nesušals, nesukais, jie paprastai siuvami iš medvilnės, kartais – ir iš merinų vilnos. Šliaužtinukus paprasta apvilkti, nes jie siuvami su patogiomis spaudėmis, jų pirmai pradžiai reikia turėti 3-4 vienetus.

Dar patogesni už šliaužtinukus drabužėliai – smėlinukai arba marškinėliai-siaustinukai. Pastaruosius labai paprasta apvilkti, nes mažylis padedamas ant drabužėlio, norint apvilkti jį, nereikia kūdikio kilnoti – priekyje drabužėlis susiaučiamas ir patogiai susegamas. Smėlinukų irgi būna pačių įvairiausių, tačiau naujagimiui labiau tiks susiaučiami smėlinukai, kurie nėra maunami per galvytę. Smėlinukai labai patogūs keičiant sauskelnes, nes jie atsegami ir jų kaip šliaužtinukų nereikia nuvilkti. Smėlinukų ir siaustinukų patariama įsigyti ne mažiau kaip 4-5 vnt., nes šie drabužiai kūdikiams keičiami bene dažniausiai. Tiesa, kuo daugiau drabužėlių turima, tuo rečiau reikės jungti skalbimo mašiną, o tai irgi savotiškas taupymas.

Naujagimiams būtinai reikia vilnonių kojinaičių, nes jie jautrūs šalčiui. Paprastų kojinių užteks 2-3 vnt. Taip pat reikia ir bent dviejų kepuryčių – viena tarnaus po maudynių, kita skirta kūdikiui išvežti į lauką. Reikėtų ir vieno kombinezono, skirto pasivaikščiojimui lauke. Tik nuo mamyčių priklauso, ar jos rinksis vokelius, ar pledukus, kuriais užkloti kūdikius. Pledas šiuo atveju yra kiek universalesnis pasirinkimas.