Laisvalaikis

Dovanok ne daiktą, o patirtį

dovanosKiek kartų prieš gimtadienį, Kalėdas ar Naujuosius metus tenka girdėti frazę „tik tu nieko man nepirk!“? Tikrai dažnai. Šiuo metu visi yra persisotinę bereikšmėmis smulkmenomis, kurių pilni stalčiai ar dėžės nugrūstos palėpėse. Juk kiek galima namuose turėti žvakidžių, vazų, padėkliukų kavai, įvairiausių statulėlių? Sąmoningai atsisakant bereikšmių daiktų dovanojimo pereinama į aukštesnį lygį – dovanų idėjos pasipildo jaukių rankų darbo dovanomis arba patirčių dovanojimu.

Kas yra patirties dovanojimas?
Žmogus visuomet turi svajonių – kažką išmokti, patirti kažką naujo, ko nėra patyręs anksčiau. Pavyzdžiui, pavažinėti tanku, šokti parašiutu, panardyti ežere su profesionalia nardymo įranga ar tiesiog atsipalaiduoti užmiesčio viloje su dideliu baseinu. Tačiau kartais svajonė taip ir lieka svajone, nes trūksta pinigų, trūksta laiko, trūksta motyvacijos rasti kaip išpildyti svajonę. Todėl geriausi draugai ar šeimos nariai žinodami apie svajonę gali ją lengvai išpildyti. Kaip? Paprastai – nereikia nieko planuoti ar organizuoti, tam tiesiog dovanojami dovanų kuponai.

Kuponai, dar kartais vadinami dovanų čekiai, nėra paprasčiausi pinigai vokelyje. Tai jau išrinkta pramoga, kuria gavėjas gali pasinaudoti jam patogiu metu. Tokios laisvalaikio dovanos tinka tiek vyrams, tiek moterims, tik, žinoma, paprastai jos būna skirtingos (išskyrus atvejus, kuomet dovanų kuponai skirti šeimai).

Dovanos moterims dažniausiai susijusios su grožiu, atsipalaidavimu, mada – jos nuolat pluša darbe, namuose, spėja ir vaikais, ir vyru ir tėvais pasirūpinti, todėl geriausia dovana moterims yra atsipalaidavimas. Viso kūno atpalaiduojantis masažas, SPA procedūros, įvairios vonios ar pirties procedūros yra tai kas tiks kiekvienai, juk poilsio ir grožio niekada nebūna per daug.

Kalbant apie vyrus, nors jiems taip pat tinka atpalaiduojantys masažai, tačiau vertesnės dėmesio dovanos vyrams yra susijusios su ekstremaliu laisvalaikiu. Vyrams puikiai tiks ir patiks šaudymo iš įvairių ginklų pramoga, pasivažinėjimas ralio trasoje ar egzotiškos savigynos treniruotės.

Ieškoti dovanų reikia pradėti kaip įmanoma anksčiau, tuomet yra šansų įsigyti dovanų kuponus pigiau internetu. Pavyzdžiui, grupinių apsipirkimų portalai, tokie kaip Masinis.lt, yra puiki vieta įsigyti dovanų kuponus už gerokai mažesnę kainą. Juk net ir dovanas reikia pirkti protingai.