Dieninės užuolaidos: kaip išsirinkti tinkamas svetainei?

Rate this post

Dieninės užuolaidos yra viena svarbiausių svetainės interjero dekoro dalių. Tinkamai parinktos ir prie vyraujančio namų stiliaus skoningai priderintos dieninės užuolaidos svetainės interjerui suteikia jaukumo bei išbaigtumo vaizdą. Dėl šios priežasties jų pasirinkimui svarbu skirti ypatingą dėmesį. UAB ,,Iks Forma“ specialistai pataria, kaip išsirinkti tinkamas dienines užuolaidas svetainei.

Stilingos dieninės užuolaidos: rinkdamiesi atsižvelkite į esamą interjero stilių

Svetainėje gali vyrauti labai įvairus stilius: klasikinis, modernus, skandinaviškas ir kt., todėl ir stilingos dieninės užuolaidos turėtų būti pasirenkamos atsižvelgiant į tai. Interjere svarbiausia yra dermė, tad kad ir kokios stilingos dieninės užuolaidos būtų pasirenkamos, jos turėtų harmoningai derėti prie kitų patalpoje esančių detalių. Vientisas ir išbaigtas dekoras suteikia galimybę sukurti išties patraukliai atrodančią svetainę.

Klasikinio stiliaus svetainės interjere puikiai dera šviesių atspalvių dieninės užuolaidos: kreminės, melsvos ir kt. Nemirštanti klasika – baltos spalvos dieninės užuolaidos. Šios dieninės užuolaidos puikiai dera prie bet kokios spalvos naktinių užuolaidų. Baltos dieninės užuolaidos taip pat estetiškai atrodo derinamos kartu su iš sunkaus, prabangaus audinio pasiūtomis naktinėmis užuolaidomis. Šviesios dieninės užuolaidos suteikia erdvei šviesumo.

Šiuolaikiško stiliaus svetainės interjere galima drąsiai išbandyti originalius, netikėtus sprendimus, pavyzdžiui, rinktis tamsesnių ar ryškesnių atspalvių dienines užuolaidas. Tiesa, tokios dieninės užuolaidos aptemdo patalpą, todėl, prieš įsigyjant jas, reikėtų įsivertinti, ar kambaryje pakabinus dienines užuolaidas nebus per tamsu.

Šviesios dieninės užuolaidos: rinkitės atsižvelgę į audinius ir jų savybes

Šiandien užuolaidų pasiūla – itin didelė, tad šviesios dieninės užuolaidos ir kitos dieninės užuolaidos gali būti siuvamos iš įvairiausių audinių. Dėl šios priežasties naudinga žinoti, kokį audinį geriausia pasirinkti.

Specialistai rekomenduoja rinktis ne tik estetiškai patrauklius, bet taip pat ir kuo paprastesne priežiūra pasižyminčius dieninių užuolaidų audinius. Bene paprasčiausias dieninių užuolaidų priežiūros būdas – skalbimas, tad patariama rinktis audinius, kuriuos galima skalbti.

Vertėtų atsižvelgti ir į dieninių užuolaidų kokybę: tik kokybiški, patvarūs dieninių užuolaidų audiniai užtikrins gaminio ilgaamžiškumą ir estetinę jo išvaizdą.

Tamsios dieninės užuolaidos: įvertinkite ilgį ir pasirinkite tinkamiausią pakabinimo būdą

Tamsios dieninės užuolaidos ir šviesios dieninės užuolaidos gali būti pasirenkamos skirtingų ilgių. Kokio ilgio dienines užuolaidas geriausia pasirinkti, priklauso nuo kelių aspektų. Vienas jų – namų gyventojai. Jei Jūsų namuose šurmuliuoja maži vaikai ar bėgioja naminiai augintiniai, ilgos užuolaidos gali nukentėti. Dėl šios priežasties patariama apsvarstyti trumpesnių, tačiau ne mažiau stilingai interjere atrodančių, dieninių užuolaidų pasirinkimą.

Renkantis dienines užuolaidas, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į patalpos išplanavimą. Jei Jūsų svetainės lubos yra žemos, rinkitės ilgas dienines užuolaidas ir kabinkite jas ant lubinio karnizo – taip vizualiai paaukštinsite lubas bei išplėsite erdvę.

Rinkdamiesi dienines užuolaidas, iš anksto apsvarstykite Jums priimtiniausią užuolaidų kabinimo būdą. Dienines užuolaidas su specialiomis kilpelėmis kabliukams galite kabinti ant bėgelio. Dienines užuolaidas taip pat galite kabinti ant strypinio karnizo: tuomet Jums prireiks specialių žiedelių, pro kuriuos reikės jį perverti. Žiedeliai gali būti dvejopi: jau įsiūti į dieninių užuolaidų audinį arba juos, kartu su kabliukais (jei dieninės užuolaidos neturi tam skirtų kilpelių) reikia įsigyti papildomai.

Dieninės užuolaidos – svarbi svetainės interjero dekoro dalis, kurios pasirinkimui turėtų būti skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei kitoms. Jei ieškote stilingų, kokybiškų dieninių užuolaidų, kreipkitės į užuolaidų saloną UAB ,,Iks Forma“. Ilgametę patirtį sukaupę įmonėje dirbantys specialistai galės pasiūlyti ne tik kruopščiai atrinktus, populiariausius patikimų gamintojų, kokybiškus dieninių užuolaidų audinius, bet ir šiuolaikišką namų interjero viziją su daug naudingų patarimų.