Kita

Dažniausiai užduodami klausimai apie telefonų supirkimą

telefonu supirkimasPrieš kelis metus Lietuvoje buvo pasiūlyta nauja paslauga – mobiliųjų telefonu supirkimas. Žmogus, norintis atsikratyti nenaudojamu telefonu, jį užregistruoja interneto portale, išsiunčia nurodytu adresu ir jau netrukus į savo sąskaitą gauna pinigus už atsiųstą aparatą. Atrodo itin paprasta, tačiau pirmą kart susidūrusiems su šia paslauga kyla daug klausimų. Pasistengsime apžvelgti svarbiausius iš jų.

Kuo naudingas telefonų supirkimas?

Žmogus per metus pakeičia 1-2 mobiliuosius telefonus. Senieji telefonai dulkėdami stalčiuje kas mėnesį praranda apie 3-10% savo pirminės vertės. Tad jei daiktas nenaudojamas ir kuo ilgiau nenaudojamas, tuo jis tampa mažiau vertingas – tad parduoti atsimoka, vos tik suvokus, jog jo neprireiks. Parduoti žinoma būtų galima ir tradiciniu būdu – įkėlus skelbimą interneto skelbimų lentose, tačiau kaip rodo patirtis, pardavimo procesas gali užtrukti ir kelis mėnesius, o tai gerokai ilgiau nei parduodant supirkimo punktui.

Taigi tiek naujus nenaudojamus, tiek senus, tiek itin senus telefonus išties naudinga, ekonomiška ir ekologiška atiduoti supirktuvėms.

Ar už telefoną gaunama suma atitinka rinkos kainą?

Kiekvienas telefonas yra vertinamas pagal keletą kriterijų. Už veikiančius, geros būklės telefonus, mokama rinkos kaina. Prieš siunčiant telefoną, pagal tinklalapyje pateiktą klausimyną bei telefono modelį, galima matyti kainą, kuri bus sumokama už aparatą.

Kaip greitai gaunami pinigai?

Telefonai paštu nukeliauja per porą dienų. Vos tik siuntinys pasiekia telefonų supirkimo punktą, aparatas perduodamas įvertinti specialistams ir tą pačią dieną pinigai pervedami klientui. Tad pinigų pervedimas priklauso nuo siuntinio keliavimo greičio.

Kuo telefonų supirkimas susijęs su ekologija?

Mobilieji telefonai, kaip ir bet kuri kita buitinė technika negali būti metama kartu su buitinėmis atliekamos. Telefono detalės turi būti specialiai utilizuojamos. Utilizavimui perduoda įmonės superkančios telefonus. Taigi, parduodant telefonus ne tik gaunami pinigai, tačiau tuo pačiu pasirūpinama, jog seni, neveikiantys telefonai būtų tinkamai sutvarkyti, o ne terštų gamtą dūlėdami sąvartynuose. Projektas mobivokas startavo būtent su idėja, jog telefonų supirkimas būtų ekologiją ir gamtos saugojimą skatinanti akcija.