Daugybė praktiškų patarimų perkantiems automobilį

Rate this post

VIN patikra

Vos tik pasakome savo draugams ar kaimynams apie tai, kad norime įsigyti naują arba naudotą transporto priemonę, akimirksniu galime išgirsti daugybę istorijų apie tai, kokius nuostabius pasiūlymus jie atrado ir kaip jiems puikiai sekėsi įsigyti savo naujausią transporto priemonę. Tačiau iš tikrųjų dažniausiai už tokių istorijų slypi visiškai kitoks paveikslas. Ir tikrai ne kiekvienam vartotojui pavyksta labai lengvai ir greitai įsigyti savo svajonių automobilį. Taigi, jei jūs ieškote naujo automobilio, pats metas pasitelkti labai praktiškus automobilių paieškai ir jų įsigijimui skirtus patarimus.

Žinokite savo asmeninį biudžetą

Prieš nuspręsdami, koks bus jūsų kitas automobilis, turėtumėte pagalvoti ir apie tai, koks yra jūsų mėnesinis biudžetas. Tai yra svarbu tiek tuo atveju, kai galvojama apie automobilio pirkimą lizingu (arba pasinaudojus paskola), tiek ir tuo atveju, kai perkamas brangesnis automobilis savo asmeninėmis lėšomis. Turite įvertinti, koks yra jūsų tikrasis asmeninis biudžetas, t.y. kokios yra jūsų gaunamos mėnesinės pajamos, kokios yra jūsų patiriamos išlaidos nuomai, komunaliniams, maistui, drabužiams ir kt. Automobilis visuomet prisideda prie mėnesinių išlaidų, kurios atsiranda mokant už kurą, techninį aptarnavimą, paskolos/lizingo grąžinimo įmokas, draudimą ir kt. Jei žinosite, koks yra jūsų asmeninis biudžetas, galėsite lengviau suprasti, kokios vertės transporto priemonę jums būtų naudinga pasirinkti ir koks sprendimas galėtų tapti efektyviausiu.

Raskite tinkamą automobilį

Tuomet, kai jūs žinosite, koks yra jūsų biudžetas, galite pradėti žvalgytis transporto priemonės, kuri geriausiai atitiktų jūsų individualius poreikius ir gyvenimo būdą. Renkantis transporto priemonę, taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kiek įprastai žmonių keliaus automobilyje ir kiek erdvės reikės transportuojamiems daiktams. Pagalvokite apie tai, kur dažniausiai vykstate, kokiais keliais keliaujate, kokius atstumus nukankate ir kiek laiko jūs praleidžiate kelyje. Jei jūs labai daug laiko praleidžiate ilgose kelionėse, turėtumėte pagalvoti apie transporto priemonę, kurioje yra pakankamai laisvos erdvės ir kuri pasižymi žemomis kuro sąnaudomis.

Be to, ieškodami transporto priemonės, neturėtumėte žvelgti tik į šiandieną. Jūs taip pat turėtumėte pagalvoti ir apie ateitį, pvz., kokia situacija ir kokie jūsų poreikiai galėtų būti po vienerių arba dvejų metų. Galbūt jūs laukiate šeimos pagausėjimo, o gal jūsų vaikai jau bus sulaukę mokyklinio amžiaus ir jums reikės juos kasdien vežti į mokyklą? O gal jūs planuojate dažniau leistis atostogų važiuojant automobiliu į įvairias užsienio šalis? Visa tai turi labai didelės tiesioginės įtakos ir jūsų galutiniam pasirinkimui.

Atsižvelgdami į savo konkrečius poreikius ir keliamus reikalavimus, turėtumėte pasinaudoti internetu ir peržiūrėti skirtingų automobilių modelių reitingus, apžvalgas bei atsiliepimus. Tokia informacija jus turėtų palengvinti pasirinkimą. Jei savo naująjį automobilį jūs rinksitės remdamiesi labai tikslia ir nauja informacija, kuri atitinka nūdieną, tuomet jums turėtų būti lengviau pasirinkti ir labai kokybišką bei visus jūsų lūkesčius atitinkančią transporto priemonę. Todėl nepaisant to, kiek laiko jums prireiktų tokios informacijos paieškai ir jos apdorojimui, būkite tikri, kad neskubate ir tinkamai įvertinate visas svarbiausias detales.

Tam, kad visą tai padaryti jums būtų dar lengviau, galite pagalvoti ir apie tai, kas jums nepatinka jūsų dabartiniame automobilyje. Galbūt jam trūksta galios? O gal jame nėra pakankamai vietos? Jis labai garsiai „dirba“? Atsižvelgiant į tai, kas jums nepatinka dabartinėje jūsų transporto priemonėje, galite lengviau išsirinkti ir naują automobilį, kuris atitiktų visus jūsų lūkesčius.

Pasidomėkite automobilių terminais

Jei jūs norite, kad jūsų sprendimas būtų kaip įmanoma sėkmingesnis, rinkdamiesi naują transporto priemonę, taip pat turėtumėte pasidomėti ir terminija, kuri yra susijusi su transporto priemonių rinka. Ieškant informacijos apie įvairius jus dominančius automobilius, jūs visuomet susidursite su pakankamai specifiniais ir galbūt jums iki tol dar negirdėtais terminais, kurie jums sukels nemažai klausimų. Jei jūs visą tai praleisite pro savo akis ir nesigilinsite į randamą informaciją, galutinis jūsų sprendimas gali būti pakankamai paviršutiniškas. Ir net jei jūs manote, kad tiek daug laiko skirti nėra verta, nepamirškite, kad laikas, kurį investuosite į minėtos informacijos įsisavinimą, jums ateityje atsipirks su kaupu. Tokiu atveju eksploatuodami savo naują transporto priemonę jūs būsite kur kas geriau su ja susipažinę ir galėsite ja pasirūpinti gerokai efektyviau.

Supraskite automobilio pirkimo procesą

Automobilio patikra

Automobilio pirkimas neapsiriboja vien tik derėjimųsi dėl palankesnės kainos. Nors tai gali būti pakankamai sudėtinga daugeliui automobilių pirkėjų, taip pat yra daugybė papildomų svarbių detalių, kurios yra neatsiejamos nuo automobilio pirkimo proceso. Jei norite įsigyti jūsų lūkesčius atitinkančią ir techniškai tvarkingą transporto priemonę, kuri jums nekeltų didžiulių nepatogumų ir nereikalautų didelių papildomų investicijų, turėtumėte suprasti, kas yra svarbiausia perkant automobilį. Šiuo atveju turėtumėte nepamiršti kelių svarbių detalių:

  • Praktiškai išbandykite automobilį. Kiekvienas automobilio pirkėjas prieš pirkdamas pasirinktą transporto priemonę, privalo ją išbandyti praktiškai, atsisėdamas už automobilio vairo. Net jei jums atrodo, kad transporto priemonė, kurią jūs pasirinkote, yra tobula, neturėtumėte apsigauti. Išoriškai automobilis gali atrodyti puikiai, tačiau juo pavažiavę, galite suprasti, kas jis neatitinka jūsų lūkesčių. Todėl tikrai nedarykite tokios didelės klaidos – skirkite laiko ir praktiškai išbandykite jus sudominusią transporto priemonę. Tokiu atveju jūs galėsite priimti kur kas sėkmingesnį sprendimą.
  • Patikrinkite automobilį autoservise. Prieš perkant automobilį, jį būtina patikrinti ir autoservise. Puikiai suprantama, kad toks sprendimas sukels jums papildomų išlaidų, tačiau tai yra būtina, jei nenorite įsigyti transporto priemonės, kuri pasižymėtų daugybe rimtų techninių gedimų. Niekuomet neturėtumėte aklai pasikliauti automobilio pardavėjo žodžiu. Bene kiekvienas automobilio pardavėjas teigia parduodantis puikios techninės būklės automobilį, kuris pirkėjui nesukels jokių papildomų sunkumų. Tačiau realybė įprastai būna visiškai kitokia. Todėl būtinai jus sudominusią transporto priemonę aprodykite profesionaliems automechanikams, kurie galės tiksliai pasakyti, kokiais techniniais gedimais pasižymi jus sudominęs automobilis.
  • Pasidomėkite automobilio istorija. Nepamirškite, kad kiekvienas naudotas automobilis turi ir savo istoriją. Tikrinant VIN numerį, kurį turi kiekviena transporto priemonė, jūs galite sužinoti ir apie jo praeitį. Todėl jei norite būti tikri, kad jūsų perkama transporto priemonė nebuvo vogta, nebuvo patekusi į rimtus autoįvykius ar nebuvo skendusi, pasinaudokite tokiais internetiniais tinklalapiais kaip cpu.lt/vin-patikra. Visa tai padės jums pasirinkti kur kas kokybiškesnį automobilį.

Pirkite automobilį anksčiau nei jums jo reikia

Labai dažnai yra užduodamas vienas ir tas pats klausimas – „Kada vertėtų pirkti naują automobilį?“. Lengviausias atsakymas į šį klausimą yra – „Automobilį turėtumėte pirkti anksčiau nei jums reikia naujo automobilio“. Jei jūs savo dabartinę transporto priemonę eksploatuosite iki tol, kol ji visiškai suges, ji ne tik jus paliks be vieno iš labai svarbių jūsų kasdienybės elementų, tačiau taip pat praras savo turėtą vertę. Todėl apie naują transporto priemonę kiekvienam automobilio savininkui vertėtų pagalvoti kur kas anksčiau nei automobilis taps visiškai bevertis.

Žinokite savo kredito reitingą

Prieš pradėdami ieškoti naujos transporto priemonės, taip pat turėtumėte pasidomėti ir savo asmeniniu kredito reitingu bei įvertinti savo asmeninę kredito istoriją. Jei jūs norite automobilį pirkti lizingu arba kreipdamiesi dėl paskolos automobiliui, tuomet jūsų asmeninis kredito reitingas vaidins labai svarbų vaidmenį ir nulems tai, ar kreditoriai patvirtins jūsų jiems pateiktą paraišką. Be to, jei jūs iš anksto žinosite, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas ir kokios yra jūsų tikrosios finansinės galimybės, galėsite sutaupyti kur kas daugiau savo laiko ir išvengti bereikalingų pastangų skyrimo – juk tuomet jūs žinosite ar jums apskritai yra verta ieškoti naujos transporto priemonės, kurią galėtumėte įsigyti kreditorių pagalba.

Į kreditorius kreipkitės iš anksto

Dar vienas svarbus veiksnys, kai yra kalbama apie automobilio pirkimą lizingu arba paskolos pagalba, yra išankstinis kreipimasis į kreditorius. Net jei jūs dar nesate išsirinkę transporto priemonės, kurią norėtumėte įsigyti, turėtumėte sužinoti, koks galėtų būti kreditorių atsakymas ir kiek jie jums galėtų paskolinti. Be abejo, jei jūs iš anksto žinosite savo kredito reitingą ir būsite tinkamai įvertinę savo asmeninę finansinę situaciją, galėsite priimti sėkmingesnį sprendimą, tačiau tai neužtikrins, kad kreditoriai pateiks jums teigiamą atsakymą. Dėl šios priežasties verta užpildyti lizingo arba paskolos paraišką ir luktelėti, kol kreditoriai pateiks jums atsakymą. Tuomet, kai žinosite, kokios vertės automobilį kreditorių pagalba jūs galėsite įsigyti, galite pradėti vykdyti ir naujo automobilio paieškas.

Venkite ilgalaikių paskolų

Kadangi šiuolaikiniai nauji automobiliai tapo brangesni, paskolos automobiliams taip pat yra suteikiamos ilgesniam laikotarpiui. Tai reiškia, kad tampa pakankamai nesudėtinga šiuolaikinėje rinkoje surasti kreditorius, kurie galėtų suteikti paskolą automobiliui, leidžiant ją grąžinti per šešerius ar daugiau metų. Tačiau tai tikrai nėra labai gera idėja. Tokiu atveju jūs už savo įsigytą naują transporto priemonę būsite sumokėję kur kas daugiau nei tuomet, jei pasirinksite trumpesnio termino paskolą automobiliui. Be to, kuo ilgiau jūs eksploatuosite tą patį automobilį, tuo labiau jis nuvertės. O tai reiškia, kad pasibaigus paskolos grąžinimo laikotarpiui, jūsų transporto priemonė gali būti verta vos 30 proc. to, ką būsite sumokėję kreditoriams (nepamirštant, kad visą savo transporto priemonės laikotarpį jūs taip pat turėsite investuoti į jos techninį aptarnavimą ir mokėti draudimo įmokas).

Automobilio ieškokite tinkamu metu

Transporto priemonių rinka keičiasi su kiekvienais metais. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie bet kurią kitą rinką. Tai reiškia, kad jei jūs norite rinktis naują transporto priemonę, tai turėtumėte daryti tinkamu metu. Natūralu, kad pats tinkamiausias metas yra tas, kuomet rinkoje automobilių kainos yra pačios žemiausios. Kita vertus, jūs galite neturėti tiek daug laiko laukti žemiausių kainų rinkoje. Pastaruoju atveju turėtumėte būti tikri, kad bent jau naujo automobilio neperkate „piko“ metu, kuomet automobilių kainos rinkoje būna pačios aukščiausios.

Be abejo, kartais viso to pritaikyti savo praktikoje mes tiesiog negalime, todėl jei nenorime ilgai laukti paties tinkamiausio meto rinkoje, turėtume skirti pakankamai laiko rinkoje siūlomų variantų palyginimui, stengiantis pasirinkti kainos ir kokybės atžvilgiu patį optimaliausią pasiūlymą. Tai yra lygiaverčiai svarbu tiek tuomet, kai naują automobilį mes planuojame pirkti savo asmeninėmis lėšomis, tiek ir tuomet, kai norime kreiptis į kreditorius, kurie mums suteiktų paskolą automobiliui. Todėl neskubėkite ir pasistengti pasirinkti palankiausią automobilio pasiūlymą.