Laisvalaikis

Daugiau niekada nelaikykite telefono prie lovos! Štai kodėl tai yra taip pavojinga

Mokslininkai pasidalino tyrimų duomenimis apie riziką, susijusią su mobiliųjų telefonų spinduliavimu žmogaus kūnui. Esame tikri, kad kai kurios akimirkos paskatins visus susimąstyti, kaip įtaisai gali pakeisti mūsų gyvenimą.

Taip pat bus naudingos informacijos, kaip pašalinti neigiamą poveikį, susijusį su vėžiu, psichikos sveikata ir reprodukcinės sveikatos problemomis.

Kalifornijos sveikatos departamentas atliko tyrimus, remdamasis tuo, kad mobilieji telefonai skleidžia žemo dažnio radijo signalus informacijos perdavimui.

Palyginti su kitomis spinduliuotėmis, šios bangos nėra labai pavojingos žmonėms, tačiau yra keletas punktų, į kuriuos reikia atsižvelgti, siekiant sumažinti jų poveikį, ypač vaikams.

Didžiausia tikimybė, kad bus patiriama neigiama spinduliuotės įtaka, atsiranda tada, kai mobilusis telefonas yra nuolat laikomas arti kūno ir perduodami dideli failai. Tai susiję ne tik su drabužių kišenėmis, bet ir pokalbio metu telefonu.

Kai kurie elektroninių prietaisų gamintojai, pavyzdžiui, „Apple“, savo instrukcijose įspėja vartotojus apie radijo spindulių buvimą „iPhone“. (Kas atidžiai perskaito šias instrukcijas!)

Ir nors spinduliuotės lygis atitinka saugos standartus, pateikiami patarimai, kaip naudoti įmontuotas funkcijas, kurios padės išvengti neigiamų pasekmių. Pavyzdžiui, garsiakalbis.

Mokslininkai ypatingą dėmesį skiria spinduliuotės žalingam poveikiui vaiko trapiam kūnui, kuris gali sukelti smegenų navikus ir ausų ligas dėl dažno telefono kontakto.

Savo ruožtu, psichologai susijungia norėdami atkreipti dėmesį dėl psichikos sveikatos problemų ir miego sutrikimų padidėjimą paaugliams, kurie nuolat nešioja ir naudojasi telefonais.

Pavyzdžiui, Prancūzijoje neseniai buvo uždrausta naudoti mobiliuosius telefonus pradinėse ir vidurinėse mokyklose.

Dr Davis komentavo:

„Prancūzai išbandė telefonus taip, kaip juos paprastai naudoja žmonės. Ir jie padarė išvadą, kad radijo dažnių lygis viršija leistiną normą keturis kartus. Jei palyginsime su Amerikos standartais, rezultatai yra septynis kartus didesni už rekomenduojamą lygį. “

Kitas klausimas susijęs su žmogaus reprodukcine funkcija. Remiantis atliktu tyrimu, padaryta išvada, kad vyrams, kurie nuolat nešioja mobiliuosius telefonus kelnių kišenėse, yra mažesnis spermos kiekis ir kokybė.

Didžiausias radijo bangų poveikis pasireiškia tada, kai telefone yra dvi ar daugiau SIM kortelių, perduodami ir priimami dideli failai, o įtaisas naudojamas judančioje transporto priemonėje, nes signalų gavimas reikalauja galingesnio ryšio.

Ekspertų rekomendacijos:

Perkelkite savo telefoną į krepšį, nelaikykite jo kišenėse, ypač vasarą, kai naudojami ploni audiniai.

Miego metu nedėkite telefono po pagalvę, mažiausias atstumas yra per ištiesta ranka, o dar geriau – keli metrai.

Kalbėdami naudokite garsiakalbio funkciją, o dar geriau – siųskite SMS žinutes.

Ar jau pagalvojote apie tai, kaip sumažinti radiacijos poveikį jums ir jūsų vaikui?