Dantų balinimas namuose – ką reikia žinoti?

Rate this post

Norite baltesnės šypsenos? Jei taip, apsilankykite pas odontologą. Bet kaip žinoti, ar mano dantys pakankamai sveiki, kad juos būtų galima balinti? Į šį klausimą išsamiai atsakysime savo tinklaraščio įraše. Koks yra procesas, kaip balinti dantis namuose, ir kokių reikmenų man reikia? Per kiek laiko galima pamatyti rezultatus po procedūrų namuose? O kaip dėl šalutinio poveikio arba kiek kainuoja per dieną/savaitę/mėnesį palaikyti savo naują baltą šypseną naudojant dantų pastą ir kitas nereceptines priemones? Šiame straipsnyje aptarsime šiuos ir kitus klausimus!

Dantų balinimas namų sąlygomis

Pažvelkime į keletą veiksmingiausių procedūrų, skirtų balinti dantis nekenkiant emaliui namuose.

  • Į kasdienį racioną įtraukite traškių daržovių (morkų, salierų), vaisių (ypač braškių, ananasų, papajų, obuolių, kriaušių) ir riešutų. Jie ne tik suteikia vitaminų, bet ir kramtydami valo dantis.
  • Reikėtų vengti maisto produktų, kurie palieka pėdsaką ant dantų baltumo: arbatos, kavos, raudonojo vyno, kolos, stipriai dažančių uogų, pavyzdžiui, mėlynių, vyšnių, gervuogių. Viskas, kas gali nudažyti baltus medvilninius marškinėlius, taip pat nudažys jūsų emalį.
  • Kuo labiau sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį.
  • Mesti rūkyti: jūsų dantys nuo rūkymo įgauna atgrasų geltoną atspalvį.
  • Kramtomoji guma taip pat naudinga. Kramtant iš burnos pašalinami maisto likučiai, skatinamas stipresnių dantų vystymasis ir mažinamas rūgštingumas burnoje, o visa tai padeda išvengti dantų ėduonies.
  • Galiausiai vartokite daug kalcio turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, pieną, sūrį ar brokolius, kad apsaugotumėte dantų emalį.

Profesionalūs dantų balinimo namuose būdai

Pirmiausia įprastą dantų pastą pakeiskite balinamąja. Ji puikiai padeda atsikratyti šviežių dantų dėmių, taip pat kavos, juodosios arbatos, vyno, gazuotų gėrimų ir rūkymo žymių likučių.

Dantų pastoje esantys abrazyviniai komponentai šiek tiek poliruoja ir valo dantis, šiek tiek pagerėja jų ryškumas. Pastą galima naudoti kasdien mėnesį arba 2-3 kartus per savaitę, priklausomai nuo gaminio.

Nedidelį emalio patamsėjimą galima pagerinti balinamaisiais pieštukais. Jų unikalaus gelio sudėtyje yra balinamųjų ir fluoro turinčių cheminių medžiagų, kurios neutralizuoja patogeninių bakterijų poveikį dantims, užkerta kelią ėduoniui ir suteikia gaivų burnos kvapą.

Po seanso rekomenduojame 30 minučių nevalgyti ir negerti. Procedūrą reikėtų atlikti du kartus per dieną. Po 4-7 dienų pradės ryškėti pirmasis matomas poveikis, o po 10 dienų.

Taip pat galima įsigyti profesionalių dantų balinimo juostelių. Jų sudėtyje yra šiek tiek vandenilio peroksido, kuris veikia danties struktūroje esančius organinius junginius. Naudojant šias juosteles dantys bus 3-5 atspalviais baltesni.

Dantų balinimas nerekomenduojamas nėštumo metu, maitinant krūtimi arba jei vartojate tam tikrus vaistus. Be to, dantų balinimas veiksmingas tik tada, kai jūsų dantys yra sveiki. Juose neturi būti ėduonies ir periodontito. Šis gydymas nerekomenduojamas iki trylikos metų, nes tuo metu susiformuoja dantų struktūra.

Prieš balindami dantis bet kuriuo iš būdu pasitarkite su Jūsų gydytoju odontologu. Daugiau informacijos rasite čia.