Danijos šalies ypatumai

Rate this post

danijaMilijonai europiečių keliauja po įvairias užsienio šalis. Lietuviai taip pat tampa aktyvūs keliautojai.
Kiekvienas keliaujantis turėtų įsidėmėti nemažai dalykų. Visgi svečioje šalyje yra kitokia sistema, kitokios taisyklės. Nors daugelis Europos šalių priklauso Europos Sąjungai, tačiau reikalinga įsidėmėti keletą aspektų, kurie atsitikus nelauktam įvykiui gali padėti nepasimesti ir greitai išspręsti problemą. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie Daniją. Daugelis Lietuvos piliečių Daniją pasirenka ne tik kaip atostogų šalį, bet ir kaip šalį kurioje galima plėsti savo verslą, gyventi, mokytis.

Kur kreiptis jei prireikia pagalbos Danijoje?
Štai atvykote į Daniją ir nutiko koks nenumatytas atvejis. Bet kurios ES  valstybės narės pilietis yra ir ES pilietis, turintis teisę į konsulinę pagalbą ES nepriklausančiose šalyse, net jei jūsų šalies atstovybės ten nėra. Jei jus suėmė ar patyrėte sunkią avariją ar pametėte svarbius dokumentus, galite kreiptis į bet kurios ES valstybės narės konsulatą ar ambasadą. Danija yra šalis, kur priklauso Europos Sąjungai, todėl keliaudami Lietuva Danija gali būti ramūs, nes jumis pasirūpins kaip ir bet kokiu kitu Danijos piliečiu.

Dažnai tėvai keliauja su vaikais. O mes žinome kokie vaikai judrūs ir greiti. Taigi jei pasimetė vaikas svečioje šalyje nepanikuokite. Europos Sąjunga yra įsteigusi bendrą pagalbos telefono numerį 116000, kuriuo galima pranešti apie dingusį vaiką, bet kurioje ES valstybėje narėje. Šiuo numeriu gali skambinti tiek tėvai, kurių vaikas dingo, tiek paklydę ar pasimetę vaikai, tiek žmonės turintys informacijos apie dingusį vaiką. Skambinantis asmuo, bus sujungtas su specialistais, kurie pasirengę suteikti paramą ir praktinę pagalbą.

Kaip pasiruošti kelionei?
Dieną ar dvi prieš kelionę sudarykite sąrašą daiktų, kurių jums būtinai prireiks. Nepamirškite higienos reikmenų, įsimeskite ir kelioninę vaistinėlę, pavyzdžiui nuo galvos ar skrandžio skausmo.
Žinoma pamąstykite apie aprangą bei avalynę: paranku turėti drabužių visiems gyvenimo atvejams, pavyzdžiui jei numatytas koks darbo susitikimas, arba bus oro permainų.
Ne visada svarbiausias kiekis, turite viską susitalpinti į lagaminą. Todėl iš anksto apgalvokite ar to daikto jums tikrai prireiks. Jei vykstate darbo reikalais, neišvengsite oficialaus aprangos stiliaus. Jei išvykstate, pavyzdžiui savaitei, jums pakaks ir vieno kostiumėlio ar kostiumo, tik vyrai tyrėtų įsimesti keletą marškinių ir kaklaraiščių, o moterims – palaidinių ir aksesuarų.
Jei į darbinę programą įtrauktas laisvalaikis, tarkime iškyla gamtoje, raskite vietos ir sportinei aprangai.

Keliaujant su šunimi į Daniją  gyvūno augintinio pase turi būti galiojantis parašas apie skiepus nuo pasiutligės.
Keliaujant po kitas ES šalis, tiek grįžtant iš ES nepriklausančių šalių, būtina turėti augintinio pasą. Priklausomai nuo šalies į kurią vykstate, gali būti reikalaujama ne tik paskiepyti gyvūnėlį nuo pasiutligės, bet ir likus trims mėnesiams iki atvykimo tą šalį atlikti kai kuriuos tyrimus.

Patarimai jei siunčiamos siuntos į Daniją
Dažnai pasitiko tokių atvejų, kai daug paprasčiau būna išsiųsti kai kuriuos daiktus kaip siuntą, nei vežtis kartu su savimi. Siuntos į Daniją nukeliauja labai greitai. Tačiau, kad nebūtų nesusipratimų, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių aspektų.
Konvencijoje įtvirtinta nuostata, kad siunta laikomas pristatyta ne laiku tais atvejais, kai nepristatomas suderintais terminais. Tačiau, jeigu nebuvo susitarta dėl pristatymo terminų, tada įvertinant konkrečias vežimo aplinkybes (pavyzdžiui, jei krovinys kraunamas dalimis, atsižvelgiant į normaliomis sąlygomis reikalingą krovinių partijai sudaryti būtiną laiką) vežimo trukmė gali būti didesnė už laiką, kuris normaliomis sąlygomis paprastai reikalingas pareigingam vežėjui atlikti vežimą
Siunta laikoma parasta tuomet kai pasibaigus sutartam pristatymo terminui, krovinys nepristatomas per trisdešimt dienų.

Jei siunta ar krovinys buvo prarasti, asmuo gali kreiptis ir prašyti kompensacijos į siuntą gabenusią bendrovę.
Asmuo gavęs kompensaciją už prarastą krovinį, gali raštiškai prašyti, kad jam būtų nedelsiant pranešta, jei krovinys atsirastų per metus po to, kai jos gavo kompensaciją. Toks reikalavimo patvirtinimas reikalingas raštiškai.
Norime pabrėžti, kad siųsdami siuntas į Daniją siuntėjai tiksliai nurodytų tikslius pristatymo adresus. Tuomet būtų galima išvengti daugelio problemų.
Jei nėra nurodytas tikslus krovinio pristatymo adresas arba jei gavėjas atsisako priimti krovinį, vežėjo atsakomybė už krovinį išlieka.