Grožis, Sveikata

Dalykai, kuriuos norėjau žinoti prieš darant nosies operacija

Nosies operacija

Plastinė nosies operacija gali atrodyti gana tiesmukiška procedūra – norite naujos nosies, darotės operaciją. Bet pati operacija susidaro iš daugelio aspektų, apie kuriuose greičiausiai net nesate pagalvojusi. Pvz. ar žinojote, jog nosies operacija gali limituoti kokius akinius nuo saulės galėsite nešioti ateityje? Arba kiek skausmo tikėtis po operacijos? Arba po kiek laiko bus matomi galutiniai rezultatai?

  1. Nėra tokio dalyko kaip tobula nosis. Sėkminga rinoplastikos (taip moksliškai vadinama nosies operacija) paskirtis yra pagražinti nosies išvaizdą. Galima pakeisti jos formą, dydį, kryptį ir pan., bet tai nereiškia, jog sėkminga rinoplastikos procedūra padarys nosį tokią tobulą, kaip žurnalų viršeliuose. Taip yra todėl, kad juose jos būna prifotošopintos.
  2. Atrodysite kaip mumiją pirmąsias dienas. Tai tiesa. Jūsų veidas bus apvyniotas bintais tam, jog šie greičiau ir saugiau sugytų, o pjūvių vietos greičiau atsistatytų. Tai gali tęstis nuo kelių dienų iki savaitės, taip pat tikėkitės daug sutinimo.
  3. Neturėtumėt nešioti akinių bent mėnesį po operacijos. Nosies kuprelė po operacijos bus itin pavargusi bei reikalaus šiek tiek daugiau poilsio, jog galėtų sugyti. Akiniai, nors ir sveria palyginus nedaug, bus šiai kuprelei tik papildoma našta, dėl kurios gydymas negalės vykti pilnu tempu. Dauguma plastikos chirurgu rekomenduoja nenešioti akinių bent 6 savaites po operacijos. Jei akinių nenešiojimas jums yra neišvengiamas, apsvarstykite ir pasiruoškite tam iš anksto.
  4. Nosies operacija gali būti beveik neskausminga. Yra tam tikrų pooperacinių vaistų, kurie gali palengvinti pooperacinį gijimo laikotarpį. Iš tiesų, gana didelė Plastimeda (tel. 852142224) pacientų dalis praneša, jog po operacijos nejaučia jokio skausmo, arba jaučia jo labai mažai.
  5. Kvėpuoti gali tapti kuriam laikui sunkiau. Kvėpavimas pooperaciniu laikotarpiu dažnai tampa kiek sunkesnis laikinam laikotarpiui.
  6. Pooperaciniu laikotarpiu jūsų balsas gali pakisti. Įmanomas variantas, jog pooperaciniu laikotarpiu paciento balsas kiek pakinta. Skirtumas tikrai nebūna didelis, tačiau subtilus. Nors plastikos chirurgai ir teigia, kad tai itin retas ir nenuspėjamas laikinas šalutinis efektas, tai dažniausiai būna jei pacientas yra, kaip sakoma, įpratęs iškvėpti tam tikrą oro dalį kalbant ne per burną, o per nosį. Arba jeigu prieš operaciją kvėpuoti per nosį buvo sunku, dėl jos kreivumo, po operacijos kvėpavimas palengvės, dėl to tas įtakos gali turėti ir balsui. Daugiau informacijos skaitykite https://plastimeda.lt/nosies-operacija/.
  7. Rinoplastika turi limitų. Plastikos chirurgija yra arti magijos, tačiau tai – ne magija. Chirurgai gali iš tiesų gerokai pakeisti nosies figūrą ir formą į jūsų norimą, tačiau stebuklai neįmanomi, pvz. pašalinti nosies tikrai nebūtų įmanoma. Gera žinia ta, jog konsultacijos su chirurgu metu, jis jums patars iki kokio limito galima bus pakeisti jūsų nosį.