Namai bei Interjeras

Butų ir komercinių patalpų nuoma

butų nuomaButų nuoma – klausimas, kuris kyla daugumai savo atskirą nuo tėvų gyvenimą pradedančių jaunuolių ar jaunų šeimų. Ypač daug kalbama apie būsto nuomą artėjant rugsėjo mėnesiui, kuomet į didžiuosius miestus sugrįžta studentai, kurių didelė dalis dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori arba dažnai ir negali gyventi aukštosios mokyklos siūlomame bendrabutyje.

Nuomotis stogą virš galvos tenka ne tik žmonėms, ieškantiems buto ar namo, bet ir įmonėms, kurioms visų pirma kapitalą išsileidžia įrengimams, prekėms ar paslaugų kūrimui. Todėl naujam verslui komercinių patalpų nuoma ne ką mažiau svarbi nei studentui pirmą kartą pradedančiam savarankišką gyvenimą. Be kita ko, įmonėms išsinuomoti galima geresnėje vietoje, tinkamiau įrengtas patalpas nei pavyktų įsigyti iš karto pradėjus verslą.

Verta pastebėti, kad net nekilnojamo turto agentūros, kurios pirmiau visų pastebi geriausius parduodamo turto skelbimus mieliau renkasi komercinių patalpų nuomą nei įsigijimą. Turto pirkimas labiau domina gamybos verslo atstovus ar kitus, kuriems reikalingos labai specifinės, sunkiai įrengiamos ir perkraustomos patalpos, būtinas stabilumas ar net tam tikros aplinkos sąlygos veiklai.

Išsinuomoti savo verslui tinkamas patalpas nėra labai sunku, ypač jei ieškomos administracinės (biuro) patalpos, kurioms nekeliami labai dideli reikalavimai ar lūkesčiai. Taip pat visai paprasta yra ir butų nuoma, tačiau pastarąja būtina pasirūpinti iš anksto, ypač jei buto prireiks maždaug rugsėjo mėnesį, kadangi paklausa dažnai viršija pasiūlą. Ir tik vėliau kiek atslūgsta, tuo pačiu ir kainos tampa palankesnės besinuomojančiajam.
Studentams ir kitiems laikino būsto didmiestyje ieškantiems žmonėms dažnai kyla klausimas: rinktis butą senos statybos name ar šiek tiek daugiau sumokėti, tačiau gauti gyvenamą plotą naujesniame name ar saugesniame rajone. Pastaruosiuose dažniausiai gerokai pigiau atsieina šildymas, tačiau, kaip žinia, tai aktualu tik tam tikru metu.

Ieškodami vietos naujos statybos būste nuomininkai išskiria tai, kad ir kiti komunaliniai mokesčiai naujos statybos neretai būna mažesni. Be to, daugelis naujos statybos butų turi požemines aikšteles, kurios nuomojamos kartu ar už papildomą mokestį, tačiau suteikia vietą automobiliui, kas šiuo metu yra labai svarbu. O kur dar ir įvairios problemos su senu vamzdynu, silpna ir nestabili elektros srove ir panašiai. Tiesa, statybinio broko pasitaiko ir naujuose namuose, tačiau tai pakankamai reti atvejai, o ir naujų butų nuoma daugeliui yra logiškesnis pasirinkimas.

Žvelgiant į kainą, butų nuoma neretai atsieina tiek pat, kiek tektų mokėtų bankui imant būsto paskolą. Tiesa, norint gauti būsto paskolą reikia turėti stabilias ir bankui tinkančias pajamas bei sukaupti nemenką pradinį įnašą, kas jaunoms šeimoms nėra labai lengva. Studentams pirkti būstą mieste, kuriame nežinia ar ilgai teks užsilaikyti taip pat nėra labai protingas sprendimas, tad butų nuoma ir gali klestėti.

Peržvelgiant rinkoje esančius nuomos pasiūlymus ir lyginant butų nuomą bei verslui skirtų patalpų nuomą galima pastebėti, kad didžiausia paklausa ir pasiūla yra miestuose didžiuosiuose miestuose kaip Vilnius, Klaipėda ar Kaunas, kuriuose yra gerai vertinamos aukštosios mokyklos. Tai gali būti labai patogu toms šeimoms, kurių vienas narys dar studijuoja, o kitas ruošiasi steigti savo verslą. Verta paminėti, kad savas verslas kuo toliau tuo labiau vertinamas ir tampa vis populiaresnis, tad kuo anksčiau sumąstysite tuo užsiimti, tuo didesnė tikimybė rasti patogesnes ir geresnes komercines patalpas už priimtiną kainą.

Įmonėms, kurios veiklą jau vykdo kuris laikas, jei ta veikla yra sėkminga, bankas taip pat gali pasiūlyti geras sąlygas patalpoms įsigyti. Tuo atveju jei Jūsų verslui atsibodo komercinių patalpų nuoma galite pasitarti su savo banko specialistais ir galbūt atrasite vertą dėmesio pasiūlymą bei įsigysite patalpas, kurios bus Jūsų verslo dalis ir Jums nereikės sukti galvos, ką daryti besibaigiant patalpų nuomos sutarčiai, juk savininkas bet kada gali pakelti kainą.

Tiek butų nuoma, tiek komercinių patalpų nuoma yra labai svarbi šių dienų visuomenėje, apie tai nemažai kalbama, tačiau iki šiol siekdami sutaupyti ar dėl kitokių priežasčių ne visuomet sudarome nuomos sutartį, kuri yra naudinga abiems pusėms: tiek nuomotojui, kuris turi šiokį tokį garantą dėl nuomininko, tiek ir nuomininkui, kuris gali būti bent iš dalies garantuotas, kad sutarties laikotarpiu galės nevaržomai naudotis išsinuomotu objektu.