Namai bei Interjeras

Baldai mūsų namuose. Praktiško grožio paieškos

baldai

Namai be baldų – tai tuščios sienos, begalinis aidas ir nejaukus jausmas, tarsi vaikščiotum po vaiduoklių dvarą, net jei ir namai dar kvepėtų šviežiais dažais. Baldai ir aksesuarai suteikia namams gyvybės, sukuria jaukumą ir atskleidžia šeimininkų charakterį. Tačiau pati baldų pasiūla kartais įspraudžia šeimininkus į rėmus ir jie nuleidžia rankas. O to daryti nederėtų! Pasiduoti pilkam praktiškumui, vietoj modernaus grožio nereikia, nes šiais laikaisi įmanoma rasti ir tą auksinį viduriuką – praktišką grožį.

Kas yra tai kas praktiška ir gražu? Tai baldai ir interjero sprendimai, kurie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, bet ir turi dekoratyvinę paskirtį. Štai, pavyzdžiui knygų lentynos yra gan dažnas baldas kiekvienuose namuose. Dažnai tai būna viena lentyna, kartais lentynų spinta ar nedidelė atvira komoda. Tačiau kokie tie baldai? Dažnai paprasčiausiai medinė lenta. O žinote, kad tas pats medis gali būti panaudotas sukurti tikrą šedevrą, kuris bus talpus, neužimantis daug vietos ir dailus, kaip pavyzdžiui knygų lentyna ant sienos atrodanti kaip šalies žemėlapis.

Labiausiai pamirštas kambarys yra prieškambaris, nors tai pirmasis kurį išvysta atėję svečiai. Kas yra prieškambaris? Tai vieta, kurioje nusiauname batus, paliekame paltą ir skėtį. Tačiau tai neturi būti šviesaus medžio uždaromis durimis užkampis. Šioje vietoje visuomet dera prisiminti medžiotojus ir kalvius – ta pati pakaba išraityta ant sienos kaip didžiulio briedžio ragai, šakotas medis ar kita įmantri figūra atrodo daug dailiau nei stačiakampė spinta. O ir vietos užima daug mažiau nei medinė dėžė. Plius tai savotiškas saugiklis saugantis nuo šiukšlių – juk nenorėsite viešai kabinti nutriušusio palto, kuris skirtas „apsivilkti, kai einu vedžioti šunį“, bet ištiesų jo neužsivilkote visus metus.

Kartais tie patys pilki daiktai įgauna kitą įvaizdį, kuomet prie jų prisiliečia švelni dekoratoriaus ranka. Tas pats fotelis atrodo visai kitaip, kuomet virš jos pakimba įmantresnis pastatomas šviestuvas. Apšvietimas taip pat turi būti tiek praktiškas, tiek dekoratyvus, sukuriantis atitinkamą nuotaiką kambaryje, atkreipdamas dėmesį (t.y. apšviesdamas) į daiktus, kuriuos reikia akcentuoti ir šešėlyje paslėpti tai, ką norėtumėte palikti nuošalyje.