Baidarių nuoma: kokią upę rinktis Aukštaitijoje?

Rate this post

Baidarių nuoma yra vienas dažniausių lietuvių pasirinkimų vasaros laisvalaikiui. Vandens pramogos suteikia ne tik daug emocijų, bet ir naujų patirčių. Lietuvoje yra platus pasirinkimas maršrutų, todėl kiekvienas ras sau tinkamą. Tačiau kaip išsirinkti geriausiai atitinkantį Jūsų lūkesčius?

Per daug metų baidarių nuoma Lietuvoje labai išpopuliarėjo ir išsiplėtė. Todėl šiandien upių ir ežerų, kuriais būtų galima plaukti baidarėmis, labai išsiplėtė. Kiekvienas ras tinkamą variantą sau. Vieniems norisi ekstremalaus plaukimo, kiti mieliau mėgaujasi ramiu plaukimu ir grožisi vaizdais. Tad pagal tai, ko tikitės iš šio plaukimo, reikėtų rinktis ir upę ar ežerą plaukimui.

Kokią upę pasirinkti?

Lietuvoje baidarėmis baidarių nuoma organizuojama įvairiomis upėmis ir ežerais. Lietuvoje platus pasirinkimas, tad svarbu iš anksto pasidomėti, kuo vienos upės skiriasi nuo kitų ir ko tikėtis pasirinkus vieną ar kitą maršrutą.

  • Žeimena. Aukštaitijos regione Žeimena yra pati populiariausia upė, kuria organizuojama baidarių nuoma. Tai pati vandeningiausia ir srauniausia upė šioje šalies dalyje, todėl ji yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis įdomiu plaukimu. Plaukiant Žeimena ne tik mėgausitės neįprastais vaizdais, bet ir patirti naujų pojūčių: upėje teks įveikti įvairias kliūtis, pamatysite, ką reiškia, kai plaukiama sraunia upe ir kartais tenka gerokai pasistengti, kad išvengtumėte susidūrimo. Tai puiki upė tiek pradedantiems, tiek jau patyrusiems keliautojams.
  • Būka. Jeigu norite mažiau sraunios ir vandeningos upės, galite rinktis maršrutus plaukiant Būkos upe. Tai labai keliautojų mėgstama upė ir dažniausiai ją pasirenka tie, kurie nori plaukti ne tik upėmis, bet ir ežerais. Būka teka per Aukštaitijos nacionalinio parko ežerus, todėl tai puikus maršrutas tiems, kuriems patinka plaukimas ežerais, naudojantis žemėlapiu ir pamatant daug naujų vietų.
  • Kiauna. Tai dar viena puiki upė tiems, kurie nori kuo daugiau pamatyti plaukimo baidarėmis metu. Maršrutą Kiaunos upe galima pradėti Eiseto arba Galunio ežeruose. Abu jie yra patogūs baidarėms prisišvartuoti, todėl kelionės pradžia bus lengva ir leis pasimėgauti ežerų krantų vaizdais.
  • Lakaja. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pasimėgauti gražiais vaizdais ir plaukti ne tokia sraunia upe, kaip Žeimena. Lakaja teka per Aukštaitijos nacionalinį parką, todėl baidarių nuoma ja gali būti puikus pasirinkimas, jeigu norite pasigrožėti vaizdais. Tai upė, tekanti per Labanoro nacionalinį parką, tad čia galite grožėtis išskirtiniais vaizdais ir mėgautis nepaprasta Labanoro gamta.