Avalynė vaikams: privalo būti graži ir patogi

Rate this post

Kas mus lydi kiekviename žingsnyje? Be abejonės, batai. Jeigu suaugusiųjų avalynei, be estetinės išvaizdos,  vienas pagrindinių reikalavimų – patogumas, tai vaikiški batai dar turi būti dar ir sveiki. Juk žmogaus pėda susiformuoja iki jo 6-7 gyvenimo metų. Tad,  avalynės kokybė yra neįkainojamas kriterijus.

Ar ortopediniai batai tikrai reikalingi?

Ortopediniai batai vaikams – ar jie tikrai reikalingi? Į šį klausimą ortopedai atsako, jog paprastai ortopedinę avalynę mažyliai dėvi tuomet, kai turi konkrečių pėdos vystymosi problemų. Tačiau, anot, specialistų profilaktinis ortopedinių batų dėvėjimas dar tikrai nepakenkė nė vienam vaikui. Ši avalynė turi tvirtą užkulnį, kuris stabilizuoja čiurnos sąnarį. Plati avalynės nosis užtikrina, jog pirštai ir visa pėda gali judėti nevaržomai. Šie veiksniai labai naudingi ne tik mažylio patogumui, bet tolimesniam jo fiiziologiniam vystymuisi.

Atskira tema – batai mergaitėms

Kaip žinia, mergaitės jau nuo mažų dienų ypatingą dėmesį skiria savo aprangai. Ne išimtis ir batai. Taigi, batai mergaitėms turi atitikinti daug reikalavimų – jie privalo būti ir gražūs, ir patogūs, ir patvarūs. Jeigu batukų einate pirkti kartu su jų savininke, lai ji išsirenka jai patikusią avalynę, tačiau jūsų akis turi būti budri ir įvertinti kitus kriterijus. Pirmiausia, įsitikinkite, kad batuose yra pakankamai vietos mergaitės pėdai. Jeigu jūsų vaiko pėda yra ganėtinai plati arba vaikas tiesiog dar auga, pagalvokite apie puse arba vienu dydžiu didesnius vaikiškus batus.

Pastaruoju metu galima dažnai pamatyti batus mergaitėms su pakulne. Kulniukai tikrai ne geriausias pasirinkimas, tačiau puikiai žinome, jog mažosios damos labai to trokšta. Pasidairykite ortopedinės avalynės. Ten galite rasti batelių su platformos formos pakulne. Galbūt pavyks rasti kompromisą ir įsigysite mergaitei ir gražius, ir patogius batus.

Medžiagos iš kurių gaminami vaikiški bateliai

Be abejonės, tinkamiausia natūrali oda. Vasarai puikiai tiks tekstilinės basutės ar bateliai su atvirais priekiais. Dirbtinės odos batelius galite pirkti drąsiai tuomet, jeigu avalynė bus dėvima ne taip jau dažnai ir ne ištisą dieną. Tuomet net ir šiek tiek paprakaitavusi oda didelės žalos nepadarys mažylei.