Automobilių stiklai

Automobilių stiklai ir jų priežiūra

Rate this post

Kiekvieną žiemą turbūt visi turintys automobilius susiduria su viena ir itin dažna vairuotojams iškylančia problema – automobilių stiklai ir jų rasojimas, užšalimas. Turbūt yra kiekvienam teke keltis anksčiau arba matyti kaimynus, kurie keliomis minutėmis bėga anksčiau iš namų, kad užkurtų automobilio variklį. Šaltukui spaudžiant vis trypiame aplink atuomobilį, kas pučia šiltą orą į delnus, kas surūko cigaretę, kas laiptinėje lūkuriuoja ir galiausiai kai mašinos salone temperatūra pradeda kilti arba pasiekia nulį, puolame gremžti langų. Ar žinojote, kad yra keletas būdų, kaip teisingai prižiūrėti automobilio langus, kad jie išliktų švarūs, kaip įmanoma mažiau braižomi ir sumažintumėte drėgmės kiekį automobilio salono viduje? Pabandysime šiame straipsnyje panagrinėti, ką galėtume padaryti, kad Automobilio langų priežiūra taptu lengvesne.

Automobilių stiklaiViena iš pagrindinių priežasčių, kodėl automobilio stiklai rasoja, o žiemos periodu užšąla, tai yra drėgmė. Ji yptaingai kaupiasi ant nešvarių paviršių, todėl nereikėtų ignoruoti to fakto, jog žiemos metu automobilio plauti ir valyti neapsimoka. Dar vienas geras būdas yra medžiaginius kilimėlius pakeisti guminiais, kadangi tokia kilimėliai lengviau išvalomi, o po kelionės patogiau ir paprasčiau išpurtyti susikaupusį purvą, bei ištirpusį sniegą. Labai svarbu, kad išlipdami iš automibilio nepaliktumėte drėgnų daiktų, puodelių su skysčiais ir panašiai. Norint sumažinti drėgmės kiekį automobilyje yra keletas labai paprastų ir gana efektyvių būdų. Automobilio stiklai mažiau aprasos ir surinks drėgmę, jeigu salone turėsite laikraščių, atskiroje talpoje laikysite ryžius arba nedidelius drėgmės surinkėjus. Tokios priemonės sugers ir surinks kaip įmanoma daugiau drėgmės, o tokiu atveju, jeigu langai vis tiek apšąla, ledo sluoksnis bus žymiai plonesnis, nei įprastai.

Automobilių stiklaiEsame įpratę, kad patogiausia būdas nuvalyti automobilio langus yra gremžtukai, tačiau čia glaite išbandyti ir keletą alternatyvių metodų. Automobilių langams yra gaminami specialūs chemikalai, kurie užpurškiami ant išorinės lango pusės ir langas apsaugomas nuo ledo darinių. Tokiu purškalu, reiktų langus apipurkšti dar prieš staigiai pradedant kirsti oro temperatūrai, nes vėliau specialus skrystis gali būti ne toks veiksmingas. Taip pat yra kuriamos ir speccialios srvetėles, kurios drėkinamos tokio pačio pobūdžio cheminiais preparatais. Tokios servetėlės naudojamos dažniausiai vidinei sstiklo pusei nuvalyti ir apsaugoti nuo susidarusios šalnos automobilio salono viduje. Žinoma, jeigu išorinę lango pusę padengė nedidelis ir plonas šalnos sluoksnis, galite su servetėle nuvalyti ir ledas greitai ištirps. Tokiu atveju, jeigu esate tradicinio gramžtuko mėgėjas, būtina atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie irgi yra svarbūs, noris išsaugoti sveiką stiklą ir jo  nesubraizyti. Automobilio stiklai dažniausiai būna dviejų tipų: laminuoti arba grūdinti. Pasitaiko atveju, kai vairuotojai norėdami greito efekto ledo sluoksniui nuimti naudoja karštą vandenį, tai yra didel klaida, nes karštis ir šaltis, gali pakenkti automobilio tiklams ir jie tiesiog gali skilti, įtrūkti arba grūdinto stiklo langas tiesiog sutrupėti, todėl šio būdo siūlome atisakyti. Taip pat nenaudokite aštrių ir jokiu būdu metalinių grandiklių, jie raižo ir braižo stiklus. Automobilių stiklai bus tvarkingi ir gerai prižiūrėti, jeigu juos paruošite dar prieš žiemos sezoną, pasitelkdami cheminius purškalus arba pasirinksite grandiklį, kuris yra su švaria briauna ir tvirta rankena.