2004 metų gegužę, įstojusi į Europos Sąjungą, Lietuva prisijungė prie bendros rinkos. Bendra rinka – tai ketvirtoji ekonominės integracijos pakopa ir ji reiškia laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir darbo judėjimą tarp valstybių narių. Dėl šios priežasties per pastaruosius dvylika metų itin išaugo lietuvių, dirbančių užsienyje, skaičius, padidėjo investicijos į kitas sąjungos valstybes ir, žinoma, atsirado galimybė prekiauti be muitų ir kitų netarifinių kliūčių. Nieko nelaukdami šia galimybe pradėjo naudotis lietuviai, ieškantys kokybiškų automobilių už priimtiną kainą. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kodėl automobilių pirkimas Vokietijoje yra puikus pasirinkimas visiems tai jau išbandžiusiems ir tiems, kurie vis dar dvejoja.
Visų pirma, verta paminėti, jog pirkėjo teisės ir įsipareigojimai skiriasi, priklausomai nuo kelių aspektų. Visų pirma, svarbu nuspręsti, ar pirksite naudotą automobilį iš kito privataus asmens, ar kreipsitės į registruotus, oficialius pardavėjus ir įsigysite naują automobilį. Svarbu pastebėti ir tai, jog automobilių pirkimas Vokietijoje atitiks visus bendros rinkos principus tuo atveju, jeigu pardavėjas yra registruotas Europos Sąjungoje. Nesunku atspėti, jog naudingiausia ir saugiausia kreiptis į oficialius, Vokietijoje registruotus ir savo veiklą plėtojančius pardavėjus.
Dabar – svarbiausioji dalis. Dauguma žmonių, teigiančių, jog automobilių pirkimas Vokietijoje yra puikus pasirinkimas, greičiausiai pabrėžia palankias kainas. Tačiau, kaip yra iš tikrųjų? Lengviausias būdas įsitikinti norimo modelio kainos prieinamumu – tai palyginti skirtingus pardavėjus dar būnant Lietuvoje ir naudojantis internetu. Žinoma, tai „suveiks“ tik tuo atveju, jeigu svarstote apie naujo automobilio įsigijimą. Verta prisiminti ir tai, jog kaina, nurodyta internetiniame puslapyje, nėra galutinė. Nors nereikės mokėti muitų, tačiau PVM bus skaičiuojamas ir turės būti sumokėtas Vokietijoje. Vėlgi, jeigu rizikuojate įsigyti jau naudotą automobilį, PVM nemokėsite. Tačiau šiuo atveju vertėtų įvertinti kitas rizikas – pirkdami automobilį iš kito privataus asmens negausite dviejų metų garantijos, kurią suteikia oficialūs pardavėjai. Negana to, jeigu įsigysite automobilį iš oficialiaus pardavėjo Vokietijoje ir jis suges kitoje Europos Sąjungos valstybėje, kurioje pardavėjas prekiauja, galėsite kreiptis dėl defektų ir jūsų automobilis bus sutvarkytas. Be abejonės, tokios galimybės neturėsite, jeigu perpirksite jau naudotą automobilį. Tiesa, pastariesiems yra suteikiama vienų metų garantija.
Išpildėte ankstesnes sąlygas ir automobilį nusipirkote? Sveikiname, bet tai dar ne viskas. Norėdami parsigabenti jį į Lietuvą, galite samdyti specialius tai padarysiančius žmones arba parvairuoti savarankiškai. Vis dėlto, norint tai padaryti, privaloma turėti visose šalyse, kurių sienas kirsite, galiojantį draudimą ir laikinus valstybinius numerius. Ne, naudoti prieš tai turėto automobilio numerius yra griežtai draudžiama. Grįžus į Lietuvą reikės užpildyti PVM deklaraciją ir sumokėti PVM. Jeigu automobilis pirktas iš privataus asmens ir yra naudotas, reikės atlikti ir techninę apžiūrą, sumokėti mokesčius.
Taigi, automobilių pirkimas Vokietijoje yra viliojanti alternatyva, įvertinant pasirinkimo įvairovę bei patrauklias kainas. Vis dėlto, norint priimti geriausią sprendimą ir gauti kokybiškiausią automobilį, reikia kreiptis į patikimus pardavėjus, palyginti siūomas kainas, nepamiršti sumokėti reikiamų mokesčių ir išsamiai įsigilinti į sąlygas, galiojančias ne tik Lietuvoje ar Vokietijoje, bet ir valstybes, kurių sienas kirsite, gabendami automobilį namo.