automobiliu nuoma
Kita

Automobilių nuoma Vilniuje sulaukia paklausos

automobiliu nuomaVairuoti automobilį – savaime suprantama. Vieniems pastarasis reikalingas  dėl praktiškumo: pagrindinis dėmesys skiriamas ekonomiškumui degalų suvartojimo atžvilgiu, o ne, tarkime, galingumui. Kiti transporto priemonę vertina kaip galimybę parodyti savo padėtį visuomenės hierarchijoje ir renkasi tik konkretaus modelio automobilį. Abejoms vartotojų grupėms automobilių nuoma Vilniuje siūlo galimybę patenkinti savo poreikius: galima rinktis arba pigiau, arba prabangiau.

Transporto nuomos paslaugų punktai yra įsikūrę keliuose didesniuosiuose Lietuvos miestuose. Savaime suprantama, jog jūs nebūtinai turite būti to miesto gyventojas arba privalote eksploatuoti transporto priemonę tik konkrečioje teritorijoje (tiesa, dėl galimybės keliauti į užsienį reikia teirautis konkrečiame nuomos punkte). Išsirinktą transporto priemonę užsisakyti galite ir internetu, ir telefonu. O automobilis gali būti pristatytas į kliento pageidaujamą vietą. Visgi, ši paslaugų sritis bene labiausiai išsišakojusi mūsų sostinėje Vilniuje. Pateiksime kelis faktus, padėsiančius jums suvokti šią tendenciją.

 • Oro uostas ir dideli turistų srautai.
  Vilniaus oro uoste yra vykdomi skrydžiai įvairiomis kryptimis, tad, natūralu, jog sulaukiame didelio srauto atvykėlių. Transporto nuoma užsienyje – įprastas dalykas, tad ir dažnas turistas nusprendžia pasinaudoti šia paslauga kaip patogia galimybe aplankyti reikiamus objektus bei būti nepriklausomu.
 • Verslininkų miestas.
  Sostinė, natūralu, sutraukia daug asmenų iš kitų šalies miestų bei užsienio. Pastarieji neturi galimybės naudotis nuosavu automobiliu arba tiesiog nemato poreikio jo eksploatuoti darbo reikalais. Kartais savas automobilis paliekamas stovėti nuošalyje tikintis geresnio įspūdžio atvykus su prabangesniu, samdomo vairuotojo vairuojamo. Neretai firmos neturi nuosavo autoparko ir naudojasi nuomos paslauga.
 • Valdžios sostinė.
  Mūsų valdžios išrinktieji, kurių darbo vieta – Vilnius, taip pat naudojasi transporto nuomos paslaugomis. Tad šios paslaugos teikėjai gali trinti rankomis dėl nemažo kiekio ilgalaikės nuomos naudotojų.Faktas, jog automobilių nuoma Vilniuje – populiari paslauga, skatina dėl šios rinkos kovoti daug suinteresuotų asmenų. Kaip ir bet kuriuo atveju, konkurencija vartotojui atneša tiek teigiamų, tiek ir neigiamų niuansų. Iš vienos pusės dėl klientų kovojama siūlant viena už kitą palankesnes sąlygas. Kita vertus, susiduriama su neretai sudėtinga užduotimi išsirinkti patikimiausią paslaugos teikėją. Keli patarimai šiuo klausimu:
 • Perskaitykite buvusių paslaugos vartotojų atsiliepimus apie konkrečią įmonę.
 • Lyginkite tarpusavyje. Pagal kainas, siūlomų automobilių asortimentą.
 • Atidžiai išnagrinėkite, kokios automobilio nuomos sąlygos siūlomos. Galbūt jums gali prireikti išvykti į kitą šalį – tokią galimybę numato ne kiekvienas nuomos punktas.

Kas žinotina prieš priimant sprendimą išsinuomoti automobilį?

 • Savaime suprantama, jog privalote turėti vairuotojo pažymėjimą. Yra ir išimtis: jūs galite išsinuomoti ir automobilį, ir vairuotoją. Tokiu atveju patogiau keliausite kaip keleivis jūsų pageidaujamu maršrutu.
 • Yra nustatytas amžiaus limitas šios paslaugos naudotojams, kuris, priklausomai nuo šalies, gali skirtis, tad tai būtina iš anksto išsiaiškinti. Tarkime, mūsų šalyje ši riba – 21-eri metai (nuo 18-likos metų gali būti suteikiama teisė vairuoti plius pridedami keli papildomi meteliai atsakomybės susiformavimui).
 • Taigi, jau minėta atsakomybė. Tikriausiai bene kiekviena transporto priemonių nuomos bendrovė iš savo kliento reikalauja ne tik fiksuotos sumos už paslaugą, bet ir tam tikro dydžio avanso – kaip apsidraudimo priemonės nuo neatsakingų asmenų padarytos žalos.
 • Atidžiai išanalizuokite, kokiais atvejais numatomas išsinuomoto automobilio draudimas. Nedėmesingumas gali kainuoti papildomai.

Automobilių nuoma Vilniuje bei kituose miestuose, tikėtina, dar labiau populiarės. Tai įtakoja tiek augantis atvykėlių srautas, tiek ir mūsų tautiečių suvokimas, jog ši paslauga siejasi ne tik su prabanga, bet ir praktiškumu.