automobiliniai kilimeliai

Automobiliniai kilimėliai – kaip išsirinkti jums tinkamus?

Rate this post

automobiliniai kilimeliaiAutomobiliniai kilimėliai yra automobilių aksesuarai kuriuos rasite visuose automobiliuose. Automobilio salonui kilimėliai ne tik suteikia jaukumo, tačiau turi ir praktinę paskirtį. Automobiliniai kilimėliai padeda transporto priemonėje palaikyti švarą – ypač rudens bei žiemos sezonais.

Jie taip pat veikia kaip barjeras drėgmei kuris neleidžia jai pasiekti automobilio kėbulo ir sukelti metalo koroziją. Dėl šios priežasties nereikėtų taupant eksploatuoti automobilio be kilimėlių, toks taupymas vėliau gali kainuoti daug brangiau. Dabar galite rasti labai platų pasirinkimą įvairių automobilių aksesuarų, ne išimtis ir automobiliniai kilimėliai, tačiau pakanka turėti tik šiek tiek žinių ir lengvai išsirinksite gerą, kokybišką ir jums tinkantį produktą.

Automobiliniai kilimėliai turi ne vieną paskirtį, kaip jau minėjome – palaikyti švarą salone bei apsaugoti kėbulą nuo drėgmės, taigi kokybiškiems kilimėliams svarbu šios savybės:

  • Gera vandens, drėgmes, purvo ir dulkių absorbcija – kad purvas ir vanduo būtų sulaikomas kilimėliuose ir nesklistų toliau.

  • Nelaidumas drėgmei – kad sugertas purvas ir drėgmė neprasiskverbtų pro kilimėlį ir nepasiektų metalinių automobilio kėbulo konstrukcijų.

  • Lengva priežiūra – automobiliniai sugeria daug nešvarumų, tad juos turėtų būti nesudėtinga išvalyti.

Šiuo metu galite įsigyti platų asortimentą įvairių automoiblinių kilimėlių, tačiau dažniausiai jie skirstomi tik į keletą rūšių:

Guminiai kilimėliai automobiliams

guminiai kilimeliai automobiliamsTechnologijos nuolat tobulėja ir nestovi vietoje, tačiau vieni pirmųjų atsiradę guminiai kilimėliai automobiliams neužleidžia lyderių pozicijos ir vis dar yra vieni populiariausių. Guma yra viena tinkamiausių medžiagų kilimėlių gamybai, ypač rudens-žiemos sezono metu, taip pat populiarumą skatina ir neaukšta šių kilimėlių pardavimo kaina. Dažniausiai guminiai kilimėliai automobiliams gaminami vonelės pavidalo – šiek tiek aukštesniais borteliais kurie labai gerai sulaiko net didelį kiekį vandens. Tokie kilimėliai idealiai apsaugo kėbulą nuo drėgmės tačiau patys drėgmės nesugeria.

Guminiai kilimėliai automobiliams taip pat patogūs tuo kad jų priežiūra labai paprasta ir nereikalauja daug pastangų – jie lengvai išplaunami, dėl savybės nesugerti drėgmės akimirksniu išdždiūsta. Renkantis guminius kilimėlius automobilio salonui pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į gumos kokybę. Pigūs, prastos kokybės gumos kilimėliai būna kieti, prastai gula ant salono grindųš, o esant žemesnei temperatūrai praranda elastingumą ir gali sulūžti. Taip pat svarbu ir kilimėlio raštas – maži, gilūs grioveliai greit užsineša purvu, sunkiai išsivalo. Šiems kilimėliams, kaip ir daugumai daiktų, galioja taisyklė kad pigiausiai daiktas ir tarnauja trumpiausiai.

Medžiaginiai automobiliniai kilimėliai

Medžiaginiai kilimėliai beveik tokie pat populiarūs kaip ir guminiai. Tokie kilimėliai atrodo, žinoma, estetiškiau nei guminiai, tačiau jų tarnavimo laikas trumpesnis, taip pat jie netinkami naudoti kuomet į saloną patenka didelis kiekis vandens, purvo ar sniego – medžiaginiai automobiliniai kilimėliai turi ribotą galimybę apsorbuoti drėgmę. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį kad nors medžiaginiai kilimėliai gerai sugeria drėgmę bei purvą, absorbuoja dulkes, tačiau tokie kilimėliai valosi ženkliai sunkiau nei guminiai. Norėdami gerai išvalyti medžiaginius kilimėlius to nepadarysite dulkių siurbliu, šiuo atveju jums padės tiktai cheminis valymas. Taip pat bėgant laikui medžiaginiai kilimėliai išsitrina – tose vietose kurioms tenka didžiausia aprove tekstilės siūlai iškrinta ir ta vieta jau nebesugeria drėgmės.

Jei nusprendėte įsigyti medžiaginį kilimėlį automobiliui, atkreipkite dėmesį į kilimėlio gamybai naudojamą medžiagą – siūlo storį, kilimėlio tankumą, šerelių aukštį. Kuo jie didesni tuo kilimėlis geriau atliks savo paskirtį bei tarnaus ilgiau. Taip pat svarbu patikrinti kraštų apsiuvimo kokybę, nes nuo jos priklauso kilimėlio tarnavimo ilgaamžiškumas – iširus kraštų apsiuvimui ims irti ir pats kilimėlis.

Reziume

Susiduriantiems su didesniu nei vidutiniu purvo ir drėgmės kiekiu tinkamiausi guminiai automobiliniai kilimėliai. Tai geriausias variantas medžiotojams, žvejams, žmonėms gyvenantiems užmiestyje. Medžiaginiai kilimėliai tiks tiems kas gyvena mieste, kur į automobilį batų paduose neatnešama daug purvo ir drėgmės. Tačiau ne retu atveju vairuotojai įsigyja po komplektą medžiaginių ir guminių kilimėlių, pirmuosius naudoja vasarą, o antruosius pakloja žiemos sezono metu.