Ar išmanieji telefonai ugdo vaikus?

Rate this post

Daugelis mūsų telefonus naudoja kiekvieną dieną. Ir tai dažnai daro nuo ryto iki vakaro. Paprasčiausiai telefonais mes komunikuojame, mes ieškome info, pramogaujame, fotografuojame bei atliekame labai daug funkcijų, kurių atlikti su mobiliais kurtais prieš 20 metų nebūtų įmanoma. Visgi, net ir nepaleisdami telefono iš rankų mes labai dažnai pykstame ant vaikų, kad jie su mobiliais praleidžia per daug laiko.

Tačiau ar tikrai telefonai yra tokie blogi?

Jūsų dėmesiui nurodysime pagrindinius aspektus, kuriuos išskiria pedagogai. Jiems antrina psichologai bei pediatrai, kurie vieningai kartoja, kad telefonai – šiandienos kasdienybės dalis, tad nereikia užkirsti kelio vaiko mokytis, žinoti, ieškoti ir atrasti. Tai gali būti jo kelias į sėkmę. O būti visuomenės dalimi – svarbu kiekvienam.

  • Telefonai gali padėti ugdyti vaiko atsakingumą. Jeigu paaiškinsime kiek įranga kainavo ir kodėl ją reikia saugoti vaikas kur kas atsakingiau žiūrės į techniką. Žinoma, ją sugadinus svarbiausia neskubėti pirkti naujo.

  • Telefonuose visada galite rasti Google žemėlapių bei kitas programėlės, kurios gali padėti vaikui paprasčiau rasti tam tikrus objektus ir tuo pačiu lavinti savo orientacinį pažinimą.

  • Taip pat verta aptarti ir kitas programėlės, kurios skirtos tikrai ne tik žaidimui. Puikus pasirinkimas yra programėlės, kurios moko tam tikros kalbos, kurios lavina loginį mąstymą bei daugelį kitų funkcijų. Svarbiausia sekti vaiko atsisiunčiamą informaciją į telefoną.

  • Žinoma, telefonas padeda kur kas paprasčiau susisiekti su savo vaiku. Ne tik skambinant per pačią įrangą, tačiau ir per įvairias programėlės, kurios leis realiu metu matyti – kur Jūsų vaikas yra.

  • Telefonai skatina norą pažinti technologijas, o šiais laikais vaikai, kurie yra imlūs technikai, ateityje kur kas paprasčiau įsitvirtins darbo rinkoje.

Koks telefonas labiausiai tinka vaikui?

Pediatrai tikina, kad viena dažniausiai tėvelių daromų klaidų yra brangaus telefono pirkimas vaikui. Visiškai natūralu, kad tėvai nori kuo labiau palepinti savo vaikučius. To įtakoje perka naujausio modelio telefonus, kurie ne tik brangiai kainuoja, tačiau dažnai išnaudojamas labai mažas jų funkcionalumas. Pradėjus nuo paties brangiausio vėliau vaikas pasiūlyti prastesnės kokybės, ne tokį stilingą ir ne tokį funkcionalų įrenginį gali būti labai sunku. Štai todėl ypač svarbu įvertinti tai, kad vaikai turi mokytis saugoti savo daiktus. Pedagogai tvirtina, kad taip ugdomas vaiko suvokimas, loginis mąstymas ir tuo pačiu atsakomybės jausmas.

Taigi, telefonai vaikui reikalingas prietaisas, kuris padeda mokytis, atrasti ir pažinti. Tačiau perkant pirmą telefoną labai svarbu rasti balansą tarp noro jam suteikti galimybę mokytis ir tam lepinimo.