Elektroninė cigaretė
Laisvalaikis

Ar elektroninės cigaretės yra nežalingas produktas?

Elektroninė cigaretėNiekam nėra paslaptis, jog visiems iš mūsų rūkymas asocijuojasi su žala sau. Paradoksalu, tačiau galime pradėti manyti kitaip, man išrasta nauja produkcija, tai yra elektroninės cigaretės, yra visiškai nekenksmingos mūsų organizmams – šį teiginį šiandieną plėtosiu, aiškinsiu, paminėsiu visą būtiną informaciją.

Visų pirma, reikėtų paminėti esmines ypatybes, leidžiančias suvokti, kuo elektroninės cigaretės skiriasi nuo mums įprastų tabako gaminių. Pagrindinis, matyt, ir yra tas, jog šios cigaretės visiškai nekenkia mums, o paprasčiausiai teikia tą kasdieninį malonumą ir užkamšo įprastos rutinos „spragas“. Dar viena svarbi ypatybė yra ta, jog elektroninės cigaretės yra ne vienkartinis produktas, priešingai nei visi kiti tabako gaminiai. Kainos, ilgaamžiškumo atžvilgiu, suvokiama, jog tai yra milžiniškas pliusas prieš kitas alternatyvas. Paminėkime dar ir tai, jog šios produkcijos „išmetamosios dujos“, tai yra vandens garai, turi savitą, malonų kvapą, kuris ne tik, kad neatbaidys aplinkinių, tačiau pritrauks jų susidomėjimą.

Taigi, kodėl elektroninės cigaretės mums nekenkia? Iš tiesų, viskas slypi itin elementarioje produkcijos sudėtyje. Turiu omenyje tai, jog šios cigaretės savo „varikliuke“ visiškai nenaudoja jokių tabako gaminių, jokių kenksmingų ar priklausomybę keliančių medžiagų. Todėl nesunku suvokti, jog žmonės nuo šių cigarečių netampa nei priklausomi, nei kažkokiu būdu pakenkia sau.

Kas naudojama vietoje tabako gaminių? Elektroninės cigaretės savo veikimo principe taiko specialių skysčių technologija, kurios sudėtyje, kaip ir minėjau, visiškai nėra nikotino, ar kitokių kenksmingų medžiagų, pėdsakų. Jeigu rūkant tabako gaminius žmonės išpučia dūmus, šiuo atveju iš mūsų plaučių pasišalina paprasčiausi vandens garai, kurie, kaip minėjau, netgi skleidžia malonų aromatą.

Kiek šioji produkcija kainuoja? Iš tiesų, tikslią kainą pasakyti yra ganėtinai sunku, kadangi, jei elektronines cigaretes pirksite Lietuvoje, tikiu, jog permokėsite – kaip ir kiekviena parduotuvė, taip ir šios teikiančios minėtąją paslaugą, siekia išpešti maksimalią naudą, tad produkcija gali pasirodyti pakankamai brangi. Jei „elektronikos“ ieškosite internetu, siųsitės tiesiai iš užsienio, kaina atrodys sąlyginai juokinga ir absurdiškai pigi.

Tikiu, jog ganėtinai nesunkiai įrodžiau mintį, aiškindamas, kaip veikia produkcijos mechanizmas, jog elektroninės cigaretės nekenkia. Gerbiamieji rūkoriai, galbūt laikas „pereiti“ prie šios technologijos?