Ar dar verta investuoti į planšetę?

Rate this post

Kai rinkoje pasirodė pirmasis iPad, atrodė, kad išmaniųjų technologijų rinkos tendencijos tikrai keisis. Ir taip, porą metų Samsung Galaxy Tab ir iPad buvo vieni geidžiamiausių įtaisų visoje rinkoje. Didžiulis ekranas, didesnė galia, gausesnis funkcijų pasirinkimas ir šviežumas, kurį planšetiniai kompiuteriai atnešė į rinką, sutraukė labai didelį vartotojų susidomėjimą. Visgi, praėjus jau 10 metų karštis iš pirkėjų atslūgo, pardavimai krenta ir susidaro vaizdas, kad planšečių rinka stagnuoja arba net merdėja. Natūraliai gali kilti klausimas: ‚Ar išvis verta pirkti planšetę?“.

Rinka, pasmerkta žlugti ir apribota

Ekspertai bei pačios planšetes kuriančios kompanijos neneigia ir net paantrina teiginiams, kad planšečių rinka niekada neturėjo itin didelio potencialo. Vienintelė, sėkmingai realizavusi produktą šioje rinkoje – Apple.

Microsoft taip pat dabar jaučia gana sėkmingas tendencijas, tačiau jų Surface linija yra kažkas tarp planšetės, mažo nešiojamo kompiuterio ir interaktyvaus, daugiafunkcinio darbo įrankio. Visi, kas kūrė daug planšečių (Apple, Microsoft, Google), stengėsi pakeisti žmonių požiūrį į asmeninius kompiuterius. Google pasidavė pirmoji, nes jie gamino itin kompaktiškus planšetinius kompiuterius su pvz. 7 colių įstrižainės ekranais. Tuo metu telefonai buvo gerokai mažesni, o nešiojami kompiuteriai – per daug griozdiški.

Dabar, kai išmanieji patys artėja prie tokių matmenų, Google planšetėms vietos ir prasmės nebeliko. Atsiradusi terpė buvo greitai išnaudota, tačiau telefonai padidėjo, o kompiuteriai sumažėjo vos per kelių metų pasikeitimus ir planšetės nauda ėmė mąžti.

Microsoft toliau gamina Surface produkciją, kuri itin sparčiai skinasi kelią tarp verslo klientų ir greitos duomenų analizės reikalaujančių sričių (pvz. NFL – Amerikietiškojo futbolo lyga).

Na, o Apple iPad, turėjusiam tapti geriausia alternatyva asmeniniam kompiuteriui, jau po truputėlį ruošiama vieta karste.

Pasiūla telefonams išaugo keletą kartų

Prieš 10-11 metų, kada atsirado pirmosios planšetės, mobiliųjų telefonų rinkoje buvo Apple, Samsung, LG, merdinti Nokia, nenuspėjamasis Sony, kitų krypčių link sukanti Motorola, retai sutinkamas Blackberry bei vienas, kitas nereikšmingas gamintojas. Mažai įvairovės.

2020m. galima rasti ne tik įvardintų gamintojų, bet ir naujų, stipriai į rinką įsibrovusių prekės ženklų: Huawei, Redmi, Xiaomi, OnePlus, Honor ir t.t.

Užsukę į vieną didžiausių išmaniųjų telefonų pasiūlų Lietuvoje turinčią internetinę parduotuvę Varle.lt – https://www.varle.lt/mobilieji-telefonai/ galime rasti per 70 unikalių gamintojų. Dabar kiekvienas gali rasti sau tinkantį variantą. Prabangus iPhone ar kritimą iš devynaukščio atlaikantis CAT.

Techninių galimybių prarajos taip pat nebeliko. Didesniame telefone telpa visa techninė įranga, kurią galima įdėti į planšetę. Na gerai, planšetinio kompiuterio, kuris bus didesnis, baterija taip pat „laikys ilgiau“, bet procesorių greičio, ekrano raiškos bei operacinės sistemos veikimo prasme, viskas darosi labai identiška.

Kaina

Kada pasirodė pirmasis iPad, paprasčiausias jo modelis kainavo 499USD. Tada, paraleliai pasirodęs iPhone 4 kainavo 599 USD. Skirtumas tik 100 dolerių, tačiau iPad versijos su daugiau vidinės atminties kainavo ir 549 arba 599 JAV dolerių.

Dabar, po 10 metų iPad kainuoja 329 JAV dolerius, o naujausias iPhone 11 – 699 dolerius. Skirtumas jau yra daugiau nei 2 kartai, o tai reiškia, kad vartotojai daug labiau vertina išmanųjį telefoną nei planšetę. Sutapimas tai ar ne, tačiau ir kitų gamintojų telefonai brangsta, o planšetės pinga arba yra išlaikoma ta pati kaina.

Kada verta?

Jeigu kalbėtume nešališkai, tikrai yra situacijų, kada gerai pasirinktas planšetinis kompiuteris bus puiki investicija. Tai yra alternatyva elektroninei knygų skaityklei. Per ją patogiau žiūrėti filmus nei per išmanųjį, smagiau žaisti žaidimus ar susiskambinti su artimaisiais bei draugais video pokalbio pagalba.

Versle tai bus geresnis įrankis vizualinėms demonstracijoms, greitesnė ir profesionalesnė priemonė veiklai įvykdyti. Yra savų pliusų, tačiau tik labai siaurame veiklos diapazone. Turėtumėte pasverti ar verta išleisti tuos kelis šimtus, ar geriau juos pridėti prie geresnio telefono įsigijimo ar naujo kompiuterio pirkimo?