Grožis, Sveikata

Apie dantų implantus

dantu implantaiDantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis. Ji dažniausiai yra pagaminta iš titano, kas lemia jos tvirtumą bei ilgaamžiškumą. Dantų implantai prigyja didžiąja dalimi atvejų, bei žmogus praktiškai nejaučia skirtumo, ar jo burnoje – dantis su tikra, ar implantuota šaknimi, kas ir lemia išties didelį šių implantų populiarumą.

Kodėl žmonės naudojasi dantų implantais?
Žmonėms dantų implantų prireikia tuomet, kai būna prarandami natūralūs dantis. Pastarosios situacijos yra vis dažnesnės – dantų žmonės netenka tiek dėl fizinės jėgos panaudojimo, tiek dėl nepriežiūros. Netekus natūralių dantų, žmonėms iškyla įvairių problemų – likę dantys gali pradėti netinkamai augti, gali atsirasti diskomforto jausmas dėl neidealios šypsenos, taip pat gali atsirasti sąkandžio problemų, valgant maistą, todėl dantųimplantai tokiose situacijose yra tarsi išsigelbėjimas.

Kokiose situacijose dedami dantų implantai?
Dantų implantai yra dedami 4 situacijose. Pirmiausia, dantų implantai gali būti dedami siekiant atkurti tik vieną dantį – tuomet kitų dantų šlifavimas nėra būtinas. Taip pat, dantų implantai gali būti naudojami fiksuoto tiltelio laikymui. Dantų implantai gali pakeisti ir dantų protezus, kas leidžia žmogui žymiai palengvinti savo kasdienybę. Galiausiai, protezus, dantų implantais, galima ir stabilizuoti.

Kaip vyksta dantų implantacija?
Pirmiausia, gydytojas atlieka jūsų dantų apžiūrą bei nustato, ar dantų implantacija jums išties yra reikalinga. Jei atsakymas teigiamas, yra sudaromas jūsų gydymo planas, kuris parodo visą jūsų gydymo eigą. Šis momentas atliekant dantų imlantaciją yra netgi labai svarbus, kadangi ši procedūra yra labai kruopšti bei reikalaujanti atsakomybės, todėl žmogaus situaciją idealiai atitinkantis gydymo planas yra išties svarbus.

Sudėliojus gydymo planą, belieka pradėti patį dantų implantacijos procesą. Pirmasis žingsnis – chirurginisimplanto įdėjimas į kaulą. Tai beveik visada atliekama atliekant nuskausminimą, todėl žmogus šio proceso metu nejaučia jokio skausmo. Po atliktos operacijos praėjus iki dešimties dienų, yra nuimami siūlai, ir prasideda gijimo procesas, kuris trunka nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Šio laikotarpio metu, implantuotas metalas dažniausiai išties glaudžiai suauga su kaulu.

Praėjus šiam laikotarpiui, gydytojas atlieka nedidelę operaciją, kurios metu kiek atidaroma implanto viršūnė, prie kurios gydytojas tvirtina atramą. Prie atramos dažniausiai yra tvirtinamas arba tiltas, arba dantis. Tai yra išties trumpa bei nesunki procedūra, tačiau jos metu nuskausminimas vis vien yra atliekamas, kadangi nepaisant proceso greitumo, skausmo jis vis vien gali suteikti.

Galiausiai, po viso šito, laukia galutinė gydymo dalis – dantų protezavimas. Gydytojas paima nuo įdėto implantoantspaudą, pagal kurį yra daromas danties protezas. Tai – paskutinis dantų implantavimo etapas, po kurio žmogaus dantys atrodo sveiki bei stiprus, o skirtumo tarp natūralių bei implantuotų dantų praktiškai neįmanoma pastebėti.

Apibendrinant, dantų implantai yra išties naudingi, ypač šiomis dienomis. Įvairios problemos, lemiančios tai, jog netenkame vieno ar kito savo natūralaus danties, yra vis dažnesnės, todėl galimybė, prarastus dantis pakeisti naujais, praktiškai niekuo nesiskiriančiais nuo senųjų, yra tiesiog tobula galimybė Taip, dantų implantavimas turi savo kainą, bei trunka pakankamai ilgą laiko tarpą, ko tikrai negalėtume priskirti prie šios paslaugos privalumų. Vis dėlto, mokėti privalome už kiekvieną mums suteikiamą paslaugą, kas yra akivaizdu, todėl gailėti pinigų dėl šitos paslaugos tikrai nereikėtų, ypatingai žinant, jog ji gali žmogui, praradusiam vieną ar kelis savo dantis, gražinto normalų, iki tol vyravusį gyvenimo būdą, kas yra išties svarbu bei labai pravartu, kas ir lemia tai, jog dantų implantai vis labiau populiarėja su kiekviena diena.