Alpakos – gyvūnai, kuriuos pamilsite iš pirmo žvilgsnio

Rate this post

Lietuvoje vis daugiau žmonių nori auginti netradicinius gyvūnus. Vienas dažniausių pasirinkimų  – alpakos. Jos yra kupranugarinių šeimos porakanopis žinduolis, labai meilios ir prieraišios.  Šiame straipsnyje pasakosime apie šio gyvūno auginimą, pristatysime privalumus jį auginant. Taip pat patarsime ką reikia apgalvoti prieš įsigyjant šį itin mielą sutvėrimą bei iš kur geriausia jį nupirkti.

Pirmiausia, prieš įsigyjant alpakas, reikia sau atsakyti į šiuos paprastus klausimus:

  • Kodėl norite auginti būtent šį gyvūną?
  • Ar esate pasirengęs tinkamai pasirūpinti alpakomis?
  • Ar pakankamai žinote apie jas ir jų priežiūrą?
  • Ar joms pakaks turimo ploto?
  • Kur galite jas nusipirkti?

Alpakų auginimas ir priežiūra

  • Jų aptvarai turi būti 120 – 140 centimetrų aukščio. Jie yra įvairių rūšių, pavyzdžiui, mediniai, metaliniai. Elektriniai aptvarai alpakoms netinka ir gali būti net pavojingi, ypač nėščioms patelėms. Viename hektare pievos  gyvena 10-15 suaugusių alpakų, kadangi jos negali augti po vieną.
  • Jos turi turėti tvartelius, kad galėtų pasislėpti nuo kaitros ar lietaus. Šiam vienam gyvūnėliui reikia ne mažiau kaip 2kv metrų ploto. Šilti tvarteliai joms privalo būti tik tuo atveju, jei laukiama naujos vados. Kitu atveju pakanka šalto tipo tvartelių, kuriuose turėtų visada būti sausa, įrengtos ėdžios šienui, loveliai kombinuotiems pašarams ir talpos vandeniui (girdyklos).
  • Šio gyvūnėlio didžiausi priešai – įvairūs parazitai, kurie gali atsirasti ne tik alpakų vilnoje, bet ir jų gyvenamoje aplinkoje. Privalo būti užtikrinta sausa ir švara tvarteliuose.
  • Kartą per metus šis gyvūnas turi būti vakcinuojamas nuo visų ligų bei kiekvieną pavasarį yra kerpama jo vilna.
  • Alpakos minta žole, o žiemą šienu. Patelėms, kurios laukiasi ar augina jauniklius, reikia duoti stiprinančių kombinuotų pašarų.

Alpakos yra dviejų rūšių – Huacaya ir Suri. Huacaya alpakų rūšis yra labiau paplitusi (apie 95% alpakų). Geriausia šiuos augintinius įsigyti iš užsienio veisyklų. Nepatingėkite pabendrauti su alpakų pardavėjais – besirūpinantys savo numylėtinių gerove tikrai ras laiko aptarti visus rūpimus klausimus, būtinai nuvažiuokite jų gyvai apžiūrėti.  Kaina prasideda nuo 500 eurų.

Auginimo privalumai

Alpakų vilna labai vertinama, nes ji itin minkšta ir šilta. Tačiau jos gali būti auginamos ne tik dėl vilnos. Šios augintinės gali tapti terapija įvairią negalią turintiems žmonėms. Jos palaiko puikią emocinę būklę ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Apibendrinant, galime teikti, jog norint auginti alpakas, turite puikiai išmanyti jų auginimą ir priežiūrą. Auginant jas pajusite neįtikėtina naudą. Jei Jus nuolat kankina bloga nuotaika, nedvejokite, įsigykite alpakas ir amžiams pamiršite neigiamas emocijas!