Grožis, Sveikata Kita

9 populiariausi mitai, susiję su dantų priežiūra

daktarasŽmonės, norėdami pasirodyti išmanesni už kitus ar šiaip papokštauti, ima skleisti įvairius mitus, kuriais daugelis patiki. Taigi kokie 9 mitai dažniausiai pasitaiko kalbant apie dantų priežiūrą?

  1. Pas odontologą apsilankyti reikia tik tuomet, kai skauda dantį. Dantų skausmas rodo apie uždelstą gydymą, todėl ne veltui odontologijos klinika Vilniuje rekomenduoja jos duris praverti bent 2 kartus per metus.
  2. Dantys gali išlikti sveiki ir jų nevalant bei nesilankant pas odontologus. Taip, žinoma, pasitaiko atvejų, kai žmogus nesilankė pas odontologą, nevalė dantų ir jo dantys iki senatvės išliko sveikut sveikutėliai. Tačiau tokia sėkme gali pasigirsti vos 1 iš 1000, tad kruopščiai prižiūrėkite dantis, antraip prireiks didelių investicijų.

  3. Dažnas dantų valymas kenkia emaliui. Pasirinkus minkštą dantų šepetėlį, tikrai nereikės būgštauti, kad jis pakenks emaliui. Taip pat nerekomenduojama dažnai naudoti balinamųjų dantų pastų, sudėtyje turinčių šveičiamųjų dalelių. Emalis – tai kiečiausia žmogaus organizme kaulinė struktūra.

  4. Dantų būklę visuomet lemia genetika. Mokslininkai neseniai nustatė, kad genetika neužtikrina dantų tvirtumo arba atvirkščiai – nenulemia prastos jų būklės. Taigi visko „nurašyti“ genams tikrai nederėtų.

  5. Vietoj dantų šepetėlio ir pastos galima naudoti burnos skalavimo skystį. Ne viena odontologijos klinika Vilniuje yra įspėjusi pacientus, kad „šventoji trejybė“ – dantų šepetėlis, pasta ir skalavimo skystis – vienas kito nepakeičia ir yra būtini kasdienėje burnos ertmės priežiūroje. Tuo tarpu dantų siūlas buvo įvardytas kaip priemonė, kurios tikrai nebūtina naudoti kasdien.

  6. Dantų šepetėlį gali pakeisti kramtomoji guma. Jei turite galimybę, dantis po valgio derėtų išsivalyti, o kramtomoji guma yra tik pagalbinė priemonė, neutralizuojanti rūgštis ir skatinanti seilių išsiskyrimą.

  7. Kai kurių rūšių burnos skalavimo antiseptiniai skysčiai gali būti burnos ertmės vėžio priežastis. Mokslininkai, atlikę daugiau nei 100 tyrimų, nustatė, kad nėra jokio tiesioginio ryšio tarp vėžio ir burnos skalavimo skysčių.

  8. Dėl ėduonies kalti mikrobai. Ėduonis – tai pažeisto emalio liga. Emalio erozija atsiranda pavalgius maisto ir neišsivalius dantų, kai rūgštinėje terpėje ima daugintis mikroorganizmai.

  9. Šepetėliu pakanka nuvalyti tik dantų paviršių. Deja, būtina valyti ir liežuvio paviršių, vidinius skruostus ir kt. Galima naudoti specialų liežuvio valiklį. Bakterijas panaikinti padės ir minėtasis burnos skalavimo skystis.