Kita

7 patarimai besimokantiems užsienio kalbos

AdGloriam.eu

Turbūt esate girdėję apie tikrus poliglotus, kurie kalba gerokai daugiau nei trimis ar keturiomis skirtingomis užsienio kalbomis. Tuo tarpu, jei iki šiol jums patiems būdavo pakankamai sudėtinga perprasti naują užsienio kalbą ir įsisavinti visas svarbiausias subtilybes, greičiausiai nė negalėdavote įsivaizduoti, kaip jiems tai pavyksta. Tačiau iš tiesų nėra jokios paslapties ar magijos. Viskas yra žemiška ir nesudėtinga, todėl būkite tikri – jūs taip pat galite būti tikrų tikriausiais poliglotais.

Supraskite, kodėl jums to reikia

Iš pirmo žvilgsnio tai galėtų pasirodyti savaime suprantama, tačiau jei jūs neturėsite labai aiškios ir rimtos priežasties, tikėtina, kad mokydamiesi užsienio kalbą jausite kur kas mažesnę motyvaciją. Noras padaryti įspūdį savo kolegoms tikrai nebus tinkama priežastis pradėti. Tuo tarpu noras artimiau susipažinti su kitataučiu žmogumi gali kur kas labiau motyvuoti ir paskatinti. Kaip bebūtų, kiekvieno iš mūsų siekiai ir lūkesčiai labai skiriasi, todėl svarbiausia, kad suprastumėte tikrąją priežastį.

Raskite kalbos mokymosi partnerį

Žmogus, kuris kartu su mumis mokosi vienos ar kitos užsienio kalbos, suteikia daugiau motyvacijos. Tai tampa labai puikia paskata judėti pirmyn ir nesustoti. Jei vienas ima jausti mažiau pasitikėjimo savo jėgomis, kitas gali paskatinti ir įkvėpti. Be to, kai užsienio kalbos mokomasi kartu su partneriu, atsiranda didesnė atsakomybė ir jaučiamas kur kas didesnis pareigos jausmas. Kai kuriais atvejais atsiranda ir konkurencinis veiksnys, siekiant išmokti dar daugiau ir dar geriau.

Kalbėkite su savimi

Taip, jūs supratote visiškai teisingai! Mokydamiesi užsienio kalbos jūs neturėtumėte vengti kalbėti su savimi. Ir tai nėra nieko keisto – nepaisant to, kad gali skambėti labai neįprastai. Tai padeda lengviau įsiminti naujus žodžius ir frazes, sustiprinant pasitikėjimą savimi ir imant lengviau formuoti sakinius.

Kalbėkite su užsienio kalbą mokančiais žmonėmis

Kai kurie žmonės daro didelę klaidą pokalbiams rinkdamiesi tuos žmones, kurių užsienio kalbos gebėjimai yra tokie patys ar netgi prastesni. Deja, bet tai nepadeda užsienio kalbą išmokti efektyviau ir geriau. Visuomet stenkitės pasirinkti žmones, kurie konkrečią kalbą moka kur kas geriau nei jūs. Tai skatins jus tobulėti.

Mėgaukitės tuo

Kalbos niekuomet neišmoksite, jei mokymosi procesas jums kels daug neigiamų emocijų. Užsienio kalbos mokymasis turėtų vykti labai sklandžiai ir smagiai. Mėgaukitės kiekviena mokymosi akimirka. Paverskite tai tikru nuotaiką keliančiu hobiu.

Nebijokite klysti

Mokantis užsienio kalbos yra visiškai natūralu klysti, todėl niekuomet nesibaiminkite padaryti klaidų. Svarbiausia, kad iš klaidų pasimokytumėte.

Klausykite

Tai dar vienas labai svarbus patarimas mokymuisi. Efektyvus užsienio kalbų mokymasis yra neatsiejamas nuo klausymo. Originalo kalba žiūrėkite mėgstamus filmus, serialus ir laidas, klausykite garsajuosčių ir įvairių seminarų. Tai padeda lengviau įsiminti naujus žodžius ir kur kas efektyviau įsisavinti užsienio kalbos sakinių sandarą.

Vertimų biuro AdGloriam.eu patarimai.