zidinys
Kita Namai bei Interjeras

5 priežastys rinktis elektrinį židinį

zidinysŠtai ir vėl Kalėdos ir su pavydu žvelgi į tuos gražius kalėdinius atvirukus, kurių centras ir pagrindinis akcentas dailus židinys šalia kurio glaudžiasi puošta eglutė. Tačiau ne kiekvienas gali įsirengti židinį namuose dėl elementarių priežasčių – butuose negalima, o ir name dažnai tai trunka ilgai (reikia parengti projektą, gauti leidimą) bei kainuoja nemažai (reiki įrengti dūmtraukį, parengti apdailą). Todėl elektriniai židiniai buvo sutikti rinkoje išskėstomis rankomis ir židinys bute tapo nebe svajone, o realybe. Tad plačiau, kodėl elektriniai židiniai yra patrauklūs ir kuo palengvina gyvenimą?

Galimybė įsirengti nedideliame bute
Kaip jau minėta įžangoje, elektrinis židinys nereikalauja papildomų veiksmų – projektų, statybos leidimų, įrengimo. Jį tiesiog imi, statai ir mėgaujiesi skleidžiama šiluma. Todėl juos galima įsirengti ir nedideliuose butuose.

Jaukūs namai
Negalima paneigti fakto, jog namai su židiniu yra išties jaukesni. Židinys yra namų  centras, čia renkasi šeima, prie jo vakaroja svečiai. Liepsna ramina, nuteikia jaukiam pokalbiui prie šiltos arbatos ar kavos puodelio. Mistiškas jaukumas, kurį galima sukurti tik su židiniu.

Saugumas ir švara
Tradicinis židinys, kad ir būtų įrengtas pagal visus saugos reikalavimus, kartais gali iškrėsti kiaulystę – žarijos gali išbirti iš židinio, ar nukristi ant stogo „išskridusios“ pro kaminą. Tuo tarpu elektrinis židinys neturintis tikros ugnies yra daug saugesnis, nekaitina šalia esančių daiktų ir nesukelia gaisro. Taip pat nėra pavojaus apsinuodyti smalkėmis, į namus nepatenka dūmai. O ir židinio priežiūra paprasta – tereikia nubraukti dulkes nuo viršaus, o jokių suodžių, aprūkusių stiklų čia paprasčiausiai nėra.

Šiluma ir grožis
Elektriniai židiniai ne tik gražūs ir jauku žiūrėti į liepsnas juose. Jie taip pat skirti ir patalpų šildymui. žinoma, didelių patalpų jie neapšildys, tačiau tai puiki priemonė sušildyti namus iki šildymo sezono pradžios ar tik pasibaigus šildymo sezonui. Ar tiesiog vėsesnę dieną galima prie jo sušilti. Tad tai ne tik grožis ir jaukumas, bet ir praktinė nauda.

Maža kaina
Elektriniai židiniai jau dažniausiai yra apdirbti, tereikia išsirinkti patinkantį ir derantį stilių. Jiems nereikalinga papildoma apdaila, planai, statybos leidimai, kaminai ir pan, kas ženkliai padidina židinio įrengimo kainą. Elektrinį židinį pakanka parsinešti ir įjungti į elektros lizdą. Net malkų nereikia. Tad židinio kaina ir išlaidos jo įrengimui bei naudojimui yra gerokai mažesnės nei tradicinio židinio.