5 niuansai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš išsinuomojant automobilį svetur

Rate this post

automobilis

Vis daugiau keliautojų, užuot tingiai visą dieną gulėję prie viešbučio baseino, renkasi aktyvių atostogų scenarijų. Mobilumas – būtina sąlyga pastarąjį užtikrinti. Pasivaikščiojimas pėsčiomis ar kelionė viešuoju transportu dažniausiai neatitinka turimų poreikių, tad atvykusieji svetur renkasi automobilių nuomą. Transporto nuomos punktų nesunkiai rasite net nedideliame, turistų pamėgtame kampelyje (rezervaciją galima atlikti ir internetu, dar būnant Lietuvoje), tačiau ši paslauga, ypač nepatyrusiems keliautojams, neretai tampa negatyvia patirtimi. Nuomos kaina netikėtai išauga, tenka prisiimti itin didelę riziką ar išsinuomotas automobilis neatitinka individualių poreikių. Patariame, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti galimų nesusipratimų.

Išsiaiškinkite, ką apima automobilio draudimas, įeinantis į nuomos kainą. Dažniausiai kompensuojama tik ta žala, kuri transporto priemonei padaroma avarijos metu, nesant nuomotojo kaltės. Prisiminkite, jog kelyje automobilio tyko ir daugiau pavojų: gaisrai, vagystės, stiklo skilimas, įbrėžimai, padangų sprogimas ir kita. Jei transporto nuomos kaina yra itin nedidelė, galite neabejoti, jog, nutikus vienai ar kitai nelaimei, nuostolių atlyginimas gali pareikalauti plačiai atverti piniginę.

Susipažinkite su „frančizės“ terminu. Tai – sutartyje įrašyta didžiausia pinigų sumą, kurią, sugadinus jo turtą, tektų sumokėti transporto priemonės savininkui. Frančizės dydį įtakoja tiek išsinuomoto automobilio modelis, tiek ir automobilio draudimo rūšis (kuo daugiau veiksnių šis apima, tuo didesnė frančizė numatoma).

Išsiaiškinkite, ar transporto nuomotojas reikalauja užstato. Užstatas – tai savotiškas garantas, jog skrupulingai laikysitės automobilio nuomos sutartyje numatytų sąlygų, priešingu atveju rizikuojate netekti dalies ar net viso užstato. Jei tam tikro dydžio suma „užšaldoma“ jūsų sąskaitoje, svarbu išsiaiškinti, kiek laiko gali praeiti iki tol, kol ir vėl galėsite laisvai disponuoti savo pinigais. Pasitaiko atvejų, kai šis procesas užtrunka kelias dienas ar net savaitės, o, kaip žinia, pinigų stygius svečioje šalyje gali sukelti nemažai problemų.

Išsiaiškinkite, ar transporto nuomos sutartyje nėra sąlygos, susijusios su leidžiamų per parą nuvažiuoti kilometrų skaičiumi. Aišku, jūs galite keliauti kiek širdis geidžia, tačiau tokiu atveju, viršijus leidžiamą maksimalų kilometražą, už kiekvieną papildomą kilometrą tenka sumokėti atskirai. Toks neapsižiūrėjimas gali lemti, jog, iš pažiūros itin kukli, transporto priemonės nuomos kaina gerokai ūgteli.

Išsirinkite transporto priemonę, atitinkančią savo poreikius. Natūralu, jog dviem žmonėms bei jų bagažui automobilyje reikia kur kas mažiau vietos nei šeimai su trimis atžalomis. Renkantis nuomojamą transporto priemonę, užuot griebus pirmą pasitaikiusį variantą, svarbu atkreipti dėmesį ir į šį niuansą. Ketinantiems su automobiliu įveikti nemažą atstumą, pastarojo patogumas tampa vienu didžiausių privalumų, neretai svarbesniu ir už nuomos kainos dydį.

Norint, jog išsinuomotas automobilis netaptų galvos skausmo priežastimi, prieš pasirašant ant nuomos sutarties, derėtų šią atidžiai išanalizuoti. Patariama reikalų turėti tik su patikimais, teigiamų klientų atsiliepimų turinčiais nuomotojais.

Daugiau praktiškų patarimų apie keliones tinklalapyje Ieskaukeliones.lt