Finansai

3 žingsniai geros kredito istorijos link

paskolos internetu

Vis daugiau žmonių supranta kredito istorijos ir kredito reitingo svarbą. Norint gauti bet kokios rūšies paskolą, paskolos suteikėjas pirmiausia pasidomi  žmogaus galimybėmis paskolą gražinti, t.y. vertina kredito istoriją. O kadangi be paskolų šiais laikais beveik neįmanoma išsisukti, svarbu užsitikrinti gerą kredito reitingą. To reikia, norint gauti kreditą geresnėmis sąlygomis. Kaip tai padaryti? Dalinamės 3 žingsniais, kuriuos žengdami užsitikrinsite nepriekaištingą kredito reitingą.

Niekada nevėluokite padengti įsipareigojimus

Ir visai nesvarbu ar  kalbame apie telefono sąskaitos apmokėjimą, ar greitojo kredito grąžinimą, ar lizingo įmokos mokėjimą. Kiekvienas vėlavimas fiksuojamas ir nesvarbu kokia suma, kredito reitingas dėl  vėlavimų padengti įsipareigojimus, gali stipriai kristi. Net jei vėluojate apmokėti 1 eur sąskaitą.

Neslėpkite mokesčių

Atlyginimas vokelyje gundo, nes gaunate daugiau, nei gautumėte oficialiai sumokėjus visus mokesčius valstybei? Tačiau panorėjus gauti paskolą, „vokelio“ turinio paskolos išdavimo įmonei  parodyti negalėsite. Mažas uždarbis – maža galima gauti paskola. Tas pats galioja ir dirbantiems pagal individualios veiklos pažymas, verslo liudijimą ir pan – kuo daugiau pajamų deklaruojama ir oficialiai matoma, tuo vėliau didesnė tikimybė gauti reikiamo dydžio paskolą.

Įvertinkite savo galimybes išmokėti paskolą

Ypač svarbu imant paskolą pirmą kartą. Jauniems, pirmą kartą imantiems paskolą žmonėms gali būti sudėtinga pasiskaičiuoti kiek realiai yra įmanoma per mėnesį atidėti pinigų paskolos gražinimui. Todėl pirmą kartą nederėtų imti didelės paskolos sumos, kad vėliau nebūtų vėluojama gražinti paskolą ir taip mažinamas kredito reitingas.

Yra vienas geras būdas išbandyti ar paskola „įkandama“. Tereikia prieš imant paskolą, pasiskaičiuoti kokios bus mėnesinės įmokos ir kelis mėnesius, jas atsidėti į taupyklę, nusistačius, jog jų liesti jokiais būdais negalima. Taip atėmus iš kasdieninių pinigų tam tikrą sumą, bus lengva pajusti ar tų pinigų netrūksta, ar galima be jų išsiversti ir įvertinti ar bus galima taip gyventi metus ar kelis. Toks eksperimentas dažnai atveria akis ir leidžia persvarstyti kokia iš tikro paskola reikalinga ir kiek yra įmanoma išmokėti mėnesinių palūkanų nekenkiant gyvenimo kokybei.

Šie žingsniai – nieko sudėtingo ir ypatingo – įprastas gyvenimas, tačiau laikantis šių principų, kredito reitingas kyla ir paskolas gauti lengviau.

Parengta pagal Credit123.lt informaciją.