Laisvalaikis

3 dienos gamtoje, ko gali prireikti?

laisvalaikis gamtojePradedančiam turistui, 3 dienos gamtoje atrodo tik lengvas nuotykis iki to momento, kol reikia susikrauti kuprinę. Tuomet pasipila klausimai – ką pasiimti, kaip viską susitalpinti į kuprinę, ar tikrai tiek daug visko reikia ir pan. Turistinė kuprinė perkraunama bent penkis kartus , o po žygio dažniausiai pripažįstama sau, kad kitą kartą imsiu kitus daiktus. Todėl šiandien pateikiame sąrašiuką, kas turėtų sudaryti tikro turisto inventorių, kokios turizmo prekės turėtų dominti labiausiai užsukant į parduotuvę.

  • Miegmaišiai. Turistaujant šiltuoju metų laiku, tinka bet koks miegmaišis, nes greičiausiai naktimis temperatūra nepasiekia minusinės. Tačiau rudenį, žiemą bei ankstyvą pavasarį jau reikėtų pasižvalgyti į šiltus, specialiai pritaikytus šaltam orui miegmaišius. Jei planuojate turistauti su antra puse, tuomet pasižvalgykite miegmaišių, kuriuos galima sujungti. Taigi, jei naktį pasidarytų vėsu, galima sujungti ir miegoti dviese.
  • Kilimėlis. Kad ir koks būtų minkštas miegmaišis, be kilimėlio vis tiek bus kieta ir nepatogu miegoti. Kilimėlis saugo nuo nugulėtų šonų, puslių ir net peršalimo. Be to, ant kilimėlio galima prisėsti prie laužo, nereikia tūptis ant žemės.
  • Šaukštas ir peilis. Du įrankiai padedantys išgyventi gamtoje. Kadangi košė yra dažniausias žygių metu verdamas patiekalas, tai be šaukšto tikrai sudėtinga išsiversti. Imant peilį, geriausia imti sulankstomą. Tiesiog kad ko nepradurti.
  • Higienos reikmenys. Pagal poreikius, tačiau tualetinis popierius turėtų būti numeris vienas.
  • Atsarginiai drabužiai. Jei nenori vaikščioti šlapias, suprakaitavęs ir purvinas – turėk atsarginių drabužių. Taip pat įvertink temperatūrų skirtumus tarp ryto ir dienos bei pasirūpink, jog drabužiai būtų sluoksniuoti, t.y. galėtum apsirengti kaip svogūnas – jei itin šalta  – apsirengi viską ką turi, jei oras šiltėja – tiesiog nusivelki vis po vieną sluoksnį.

Ruošiantis žygiui itin svarbu bendrauti su grupe. Štai pavyzdžiui, palapinės yra vienas didžiausių ir brangiausių pirkinių, tačiau galbūt kolegos turi kelias ir galima dalintis? Galbūt mažiau vietos užimtų viena keturvietė nei dvi dvivietės? Aptarkite šiuos klausimu su grupe ir raskite optimalų sprendimą.