2 baidarių maršrutai, kuriuos turi išbandyti kiekvienas Vilniaus gyventojas

Rate this post

baidares vilniujeVasara – metų laikas, kai galvą kepina saulė, lauke karšta, tad geriausias būdas išsigelbėti miestiečiams ar miesto svečiams nuo karščio yra vandens telkiniai. Vilniečiai renkasi populiariuosius Balsio, Balžio ar Antavilių ežerus, tačiau nemažai žmonių vakarą po darbo ar savaitgalio dieną nusprendžia praleisti ant upės – pasirinkę baidares Vilniuje. Tad kokius maršrutus baidarėmis išbandytis vilniečiams ar miesto svečiams karštą vasaros vakarą ar savaitgalio popietę?

Ramioji Neris
Neris yra antra pagal atstumą Lietuvos upė, įtekanti į Nemuną. Tai yra didžiausia upė tekanti Vilniuje. Plaukimas baidarėmis Nerimi puikiai tinka žmonėms, kurie nori susipažinti su baidarėmis, suprasti kaip jos valdosi. Ši upė yra šaunus pasirinkimas plaukiantiems pirmą kartą baidarėmis, nes Neris yra rami, plati upė, joje apsiversti beveik neįmanoma, nelaukia jokie netikėti kriokliukai, akmenys, braukiantys baidarės dugną. Maršrutų Nerimi yra daug ir įvairių, trumpiausias plaukimas gali trukti vos valandą, o ilgiausias kelias dienas. Vilniečiams ar miesto svečiams po darbų rekomenduojame plaukti trumpuosius maršrutus Verkių malūnas – Baltasis tiltas arba Ožkiniai – Baltasis tiltas, šie maršrutai trunka nuo 1,5 valandos iki 3-4 valandų, priklausomai nuo irklavimo intensyvumo. Savaitgaliais galimi ilgesni maršrutai, pavyzdžiui Nemenčinė – Baltasis tiltas ar plaukimas nuo Baltarusijos pasienio. Taip pat populiarus 2 dienų maršrutas Vilnius – Kernavė, o patiems ištvermingiausiems rekomenduojamas maršrutas Vilnius – Kaunas.

Ekstremalioji Vilnelė
Galima drąsiai teigti, jog Vilnelė, beveik 80 kilometrų igio upė pavasario metu, kai vanduo yra pakilęs yra viena iš ekstremaliausių Lietuvos upių, jeigu ne pati ekstremaliausia. Vilnelėje jūsų laukia nuvirtę medžiai, šakos, dideli akmenys, Belmonto kriokliukai ir kitos kliūtys. Tad pasirinkus baidares Vilnele reikėtų turėti bent šiokios tokios plaukimo baidarėmis patirties, žinoti kaip ji valdosi.Trumpieji arba kitaip vadinami „vakariniai” maršrutai Vilnele yra 2: Naujoji Vilnia – Baltasis tiltas arba Belmontas – Baltasis tiltas jie trunka nuo 2 iki 4 valandų, priklausomai nuo metų laiko, kuriuo plaukiama, irklavimo intensyvumo. Norintiems plaukti ilgiau siūlomi maršrutai Kena – Baltasis tiltas, Lavoriškės – Vilnius ar Kena – Baltasis tiltas, pastarasis užtruktų netgi 2 dienas.

Taigi, Neris ir Vilnelė – dvi upės, kurios vasaros sezonu gaivina ir gelbsti vandens ištroškusius miestiečius ar miesto svečius bei turistus. Baidarės Vilniuje padės pamiršti darbe susikaupusią įtampą, atsipalaiduoti, pasportuoti ir pajudinti sustingusius raumenis.