dizano klaidos
IT ir Tech. Naujienos Kita

10 Didžiausių klaidų interneto svetainės dizaine

dizano klaidos

Interneto svetainės egzistuoja jau gana ilgą laiką, tad atrodytų, žmonės jau turėtų žinoti, kaip atrodo tinkamas interneto svetainių kūrimas, kas yra veiksminga, ir kas ne. Deja, taip nėra. Kai kurios didžiausios interneto svetainių kūrimo klaidos buvo kartojamos visą laiką, bei vis dar yra kartojamos iki dabar. Štai, 10 didžiausių klaidų interneto svetainės dizaine, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį:

  1. Ilgas ir nuobodus tekstas

Pirmiausia – beveik niekas jo neskaitys. Antra – sudėdami visą informaciją į vieną puslapį praleidžiate galimybę išskirstyti tą informaciją į kelis puslapius (kas reiškia, jog turėsite daugiau šansų būti rasti per Google paiešką). Stenkitės kiekvieną puslapį skirti atskirai temai. Jei vienas puslapis apima kelias temas – išskirstykite jį.

  1. Per daug nuotraukų

Nuotraukos yra gerai, nes jos suteikia interneto svetainei gyvumo pojūtį, tačiau nereikia persistengti – viename puslapyje reikėtų apsiriboti ties viena ar dvejomis nuotraukomis. Dedant daugiau nuotraukų rizikuojate prarasti interneto svetainės užkrovimo greitį, kas gali kainuoti jums klientus. Elektroninės prekybos įmonė Amazon atliko tyrimą, kuriame nustatė, jog svetainės krovimo pagreitėjimas 0.1 sekunde veda prie 1% didesnių pardavimų. Jei turite interneto parduotuvę, stenkitės kuo labiau optimizuoti nuotraukas.

  1. Prasta navigacija

Apklausus klientus, ko jie tikisi iš interneto svetainės, 76% jų atsakė, jog tiesiog nori rasti tai, ko ieško. Jeigu jūsų interneto svetainės meniu struktūra nėra patogi, prastai išdėstyta ir lankytojams sunku rasti to, ko jie ieško, tuomet tai tikrai turi būti sutvarkyta. Lengvas būdas tai sutvarkyti yra įdiegti paieškos laukelį savo interneto svetainėje.

  1. Foninė muzika

Tai ko gero prasčiausia idėja, kokia gali kilti interneto svetainės dizaineriui. Tai patinka vienetams, o atstumia šimtus. Turbūt prasčiausia staigmena, kokia gali ištikti klientą apsilankius jūsų interneto svetainėje – tai kolonėles plėšanti fono muzika. O jei lankytojas pamiršo pritildyti kolonėles, tai gali ir infarktą gauti.

  1. Judantys paveikslėliai

Tiesiog nereikia, kas gali norėti, kad jų svetainė atrodytų kaip 1990m., tai tiesiog paseno.

  1. Nėra aiškaus būdo, kaip susisiekti

Kontaktinė forma ne visada yra pakankamas kontaktas, nes ji ne visada siūlo visas kontaktavimo funkcijas, kokių reikia klientui norint susisiekti su jumis. Derėtų pateikti pilną kontaktinę informaciją, t.y., adresą, elektroninį paštą ir telefono numerį, dėl visa ko jei kas nors norės susisiekti su jumis nedelsiant. Taip pat pilnas ir aiškus kontaktinės informacijos pateikimas sukelia didesnį pasitikėjimą jūsų klientui.

  1. Keisti spalvų deriniai

Lengva įsijausti į tokį dalyką, kaip interneto svetainių kūrimas, tačiau spalvų derinys nėra vieta, kur reikėtų persistengti. Jeigu spalvų schema nėra solidi, arba yra tiesiog per daug skirtingų spalvų, tada jūs tiesiog atstumsit svetainės lankytojus, o ne juos sužavėsite. Šiuo metu daugumos lankytojų akiai patraukli spalvų schema yra dvi pagrindinės spalvos, geriausia 90% juoda (arba šviesiai pilka) ir 90% balta, kartu su vienos ryškios spalvos akcentu.

  1. Šriftas

Šrifto pasirinkimas taip pat yra svarbus dalykas. Nerekomenduojame rinktis vaikiško šrifto, pavyzdžiui „Comic Sans“ (galite jo paieškoti Google), nes jūsų interneto svetainė atrodys tiesiog nerimtai. Vienintelė didesnė klaida už „Comic Sans“ šrifto pasirinkimą gali būti kelių skirtingų šriftų integravimas į svetainę. Rinkitės profesionalų šriftą.

  1. Per daug socialinių tinklų mygtukų

Taip, socialiniai tinklai yra populiarūs ir lankomi, puiki reklama jūsų interneto svetainei, tačiau dauguma žmonių žino tik vos kelis socialinius tinklus. Tikrai nerekomenduojama turėti po mygtuką į kiekvieną iš jūsų 20 verslo socialinių tinklų, nes dauguma žmonių atpažins tik Facebook, Twitter, Google+ ir LinkedIn, ir viskas. Pridedant daug socialinių tinklų mygtukų apkraus jūsų interneto svetainę, padidins krovimosi laiką ir trikdys jūsų lankytojus.

sena svetaine

  1. 1990m. svetainės dizainas

Ir galiausiai, pati didžiausia klaida – senamadiškas interneto svetainės dizainas. Turbūt nenorėtumėte, kad ką tik sukurta jūsų interneto svetainė jau atrodytų 5 metų senumo. Vartotojams įdomu naujovės, todėl ir atrodyti naujai ir šiuolaikiškai yra svarbu. Be to, užėjus į senamadišką interneto svetainę kartais net iškyla klausimas ar ši įmonė dar vykdo veiklą, arba suabejojate kas ankščiau gimė – ar ta interneto svetainė, ar jūs. O jūs greičiausiai nenorite, kad jūsų klientai taip pagalvotų. Tad nors interneto svetainių kūrimo kainos nėra mažos, patartina nepagailėti ir investuoti į kokybišką paslaugą, nes ji tikrai atsipirks.

Kuriant/perkuriant interneto svetainę, nepersistenkite, ir visada pagalvokite, kaip tai atrodys vartotojui. Interneto svetainės dizainas yra kuriamas ne tik tam, kad tiesiog turėti svetainę, bet ir atspindėti įmonę ir jos vardą. Tai ne vieta eksperimentuoti. Venkite šių 10 klaidų (arba sutvarkykite jas, jei jų turite), ir tuomet paliksite įspūdį.