Profesionalus duomenų atstatymas: nieko nėra neįmanoma

Rate this post

duomenu atstatymasKartais nutinka taip, kad dėl tam tikrų priežasčių, kažką ne taip spustelėjus ar tiesiog sugedus įrenginiui, prarandame visus jame buvusius svarbius duomenis. Į paniką pulti nereikėtų, nes šioje srityje dirbantys profesionalai pasirūpina prarastųjų duomenų atstatymu. Galima atkurti kietuosiuose diskuose, USB laikmenose, atminties kortelėse ir kitur buvusius ištrintus ar išsitrynusius duomenis.

Duomenys gali dingti ir iš CD, DVD diskų, tad yra galimybė atkurti ir juos. Plačiau apie duomenų atkūrimą paskaityti galima Didžiosios Britanijos interneto svetainėje: http://www.datarecoverylondonuk.co.uk.

Specialistai prašymų atkurti prarastus duomenis gauna gana dažnai: kasmet duomenys ištrinami arba išsitrina savaime maždaug kas dešimto vartotojo kompiuteryje. Ypač skaudžiai į duomenų praradimą reaguoja verslo subjektai, todėl verslo sferoje tai yra ypač nepageidaujamas reiškinys ir įmonių vadovai ar atsakingieji asmenys už informacijos sugrąžinimą yra pasirengę sumokėti dideles sumas. Ne ką mažiau dėl duomenų praradimo išgyvena ir privatūs vartotojai, kurie praranda daug metų kauptą asmeninę informaciją, kai kuri medžiaga jiems būtina ir darbui ar veiklai, iš kurios uždirbama.

Norint bent kiek užbėgti už akių duomenų praradimui, galima imtis tam tikrų priemonių – duomenis nuolat kopijuoti, kurti rezervines kopijas, naudotis duomenų saugojimo įrenginiais ir t. t. Tačiau dažnai patingima, tokių darbų vengiama teigiant, kad kompiuteris puikiai veikia ir nėra prasmės duomenų dar kartą kažkur persaugoti. Visgi jei duomenys labai svarbūs, verčiau apsidrausti. O jei jau ištiko bėda, geriau nesistenkite patys atkurti duomenų, nes situaciją galite tik dar labiau pabloginti – kreipkitės į specialistus, kurie prarastus duomenis atkurs greitai ir sėkmingai.

Priežastys, dėl kurių duomenys prarandami dažniausia:

  • Duomenys dėl vartotojo padarytos klaidos gali būti ištrinami netyčia ar manant, kad elgiamasi teisingai, dėl elementarių žinių stygiaus (kai suformatuojami diskai, kuriuose saugoma visa informacija, esanti kompiuteryje).
  • Duomenys iš kompiuterių dažnai išsitrina tuomet, kai kompiuterį atakuoja virusai ir kitos kenkiančios sklandžiam darbui kompiuterių programos.
  • Duomenų dažnai netenkama tuomet, kai įvyksta kažkoks techninis gedimas: sugenda kompiuteris, pažeidžiamos jo laikmenos, kai sugenda serveris, dingsta elektra ir kita.
  • Ištikusios stichinės nelaimės (gaisras, žaibas, namus užliejęs potvynis ir panašiai).
  • Duomenys neretai prarandami dėl vagystės – tokiu atveju šansų, kad duomenys bus atgauti, praktiškai nėra, nebent nusikaltėliai būtų geranoriški ir grąžintų pavogtą informaciją.

Kai duomenų netenkama viena iš pirmų 4 išvardytųjų priežasčių, padėti gali specialistai, kuriuos galima rasti kiekvienoje šalyje, o nukentėjus nuo vagystės, pagelbėti gali tik specialių institucijų atstovai. Kai prarastus duomenis atkurti yra pernelyg sudėtinga, pasitelkiama naujausia ir moderniausia įranga, skirta duomenims atstatyti – diskai atveriami ypatingomis steriliomis sąlygomis.

Kiek kainuoja profesionalus duomenų atstatymas?
Prieš kreipiantis į specialistus verta pasvarstyti, kiek jums svarbūs prarasti duomenys. Jei, pavyzdžiui, iš kompiuterio išsitrynė muzika ar filmai, galbūt neverta investuoti ir verčiau visa tai parsisiųsti iš naujo? Žinoma, galite sužinoti ir preliminarią duomenų atstatymo kainą ir tada spręsti, verta rinktis šią paslaugą ar ne. Kaina priklauso nuo procedūros sudėtingumo. Pats elementariausias duomenų atstatymas kainuoja vos nuo 50 litų, tuo tarpu už ypač sudėtingas paslaugas gali tekti susimokėti ir per 3000 Lt.

Amber Jewelry

Tea Sets