skardiniai stogai

Kaip parenkami skardiniai stogai?

Rate this post

skardiniai stogaiTurbūt pastebėjote, kad Lietuvoje dominuoja du stogo dangų tipai: skardiniai stogai ir šiferinės stogo dangos. Mano manymu skardiniai stogai pas mus yra populiariausia stogo danga, todėl papasakosiu kaip reikia pasirinkti šiuos stogų tipus.

Nors ir skardiniai stogai turi šiokių tokių niuansų, bet jie visada noriai pasirenkami žmonių statančių arba renovuojančių savo namus. Turbūt teko girdėti, kad skardiniai stogai „barška“ lyja lietui arba labai įkaista, karštą vasaros dieną. Šios mažos skardinių stogų problemos lengvai išsprendžiamos teisingai įrengus izoliacinį sluoksnį. Kai susimontuoja teisingas vatos storis, skardos įkaitimas tampa nebaisus, taip pat ir nesigirdi lietaus lašų barbenimo.

Jei Jūsų namo stogo nuolydis mažiau nei 11 laipsnių iš skardinių stogų tiks falcinis klasikinis profilis. Šis skardinis profilis montuojasi dviguba siūle, tai reiškia kad laikiklis susivalcuos į dvigubą siūlę tarp skardos lakštų. Tai vienas pirmųjų skardinių stogų variantų, tik anksčiau siūlė buvo vienguba, o dabar, dėka naujų technologijų, siūlė tapo dviguba- dar ilgaamžiškesnė.

Klasikiniai falciniai skardiniai stogai tai ilgaamžiškiausi plieniniai stogai. Taip yra dėl to, kad per stogo skardą neprasiduria nei vienas stoginis sraigtas. Visos jungtys susivalcuoja. Šis plieninių stogų tipas turi ir savo minusų, jis labiau barška nei trapecinis arba čerpinis profilis, taip pat reikia surasti tikrai gerus skardininkus, kurie mokėtų įrengtį šiuos skardinius stogus. Lietuvoje yra labai mažai stogdengių kurie mokėtų įrengti klasikinį falcinį plieninį stogą. Beje valcuojamas klasikinis skardinis stogas gali būti montuojamas nuo 4 laipsnių nuolydžio iki bet kokio statumo. Teko matyti ir sienas ir stogo pakalimus sumontuotus su klasikiniu falciniu profiliu.

Yra ir kiti skardinių stogų tipai: čerpinis profilis ir trapecinis profilis. Čerpinis profilis skardinis stogas būna labai panašus į tikras molines čerpes, nors mano manymu, jis niekada neatstos tikro molinės čerpės vaizdo. Tai tas pats kaip plastikiniai langų rėmai su medžio imitacija, gražu, bet tikrai ne taip kaip tikri mediniai langai. Čerpinis skardinis profilis montuojamas nuo 14 laipsnių nuolydžio. Ant žemesnio nuolydžio negalima montuoti, nes gali vanduo nenubėgti nuo žemiausios čerpės dalies, o ten kaip tik būna įsuktas stoginis sraigtas. Per laiką stoginio sraigto guminė tarpinė sukietėja ir ji pradeda leisti vandenį.

Trapecinis skardinis profilis gali būti montuojamas nuo 11 laipsnių stogo nuolydžio. Nors dažnai jis montuojamas ir ant plokštesnių stogų. Tai vienas pigiausių skardinių stogų, taip pat šį profilį labai lengva sumontuoti, ne taip kaip valcuojamą skardą.

Aš kartais nesuprantu, kodėl žmonės renkasi tamsią skardos spalvą ant beveik plokščių stogų, nors jų nesimato nuo žemės. Šviesi skarda ne taip stipriai įkaista kaip tamsi skarda, todėl name, karštą vasaros dieną, visada bus šiek tiek vėsiau ir mažiau reikės naudoti kondicionierių. Atrodo tai smulkmena, kalbant apie skardinio stogo spalvą, bet ji labai svarbi ekonomiškumo atžvilgiu.

Tikiuosi mano patarimai padėjo Jums renkantis skardinę stogo dangą. Statant namą viskas atrodo gana paprasta, bet įsigilinus daugiau apie stogus, paaiškėja labai įdomių niuansų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį įsirenginėjant namo skardinį stogą.